ua en ru

Як захистити себе та своїх близьких від грипу: вся правда від інфекціоніста

Як захистити себе та своїх близьких від грипу: вся правда від інфекціоніста Як захиститись від грипу (фото: Freepik)

З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій. Зокрема, варто знати, як можна захиститись від грипу.

Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на пост медичної спільноти "Svij.doc" в Instagram.

Які симптоми та ознаки грипу

Інфекціоніст Роман Пономаренко розповів, що грип найчастіше перебігає складніше, ніж ГРВІ. Можуть бути такі ознаки - головний біль, підвищення температури більше ніж 38 градусів, сльозотеча та біль в очах.

"І це інтенсивно дуже проявляється. Одна з основних ознак - це раптовий початок. Різкий підйом температури саме характерний для грипу, а не респіраторних інфекцій", - каже лікар.

Як передається грип

Грип передається повітряно-крапельним шляхом. Фактично захворіти можна, якщо контактували зі збудником, який знаходиться через 2-3 метри від вас. Зокрема, коли інша людина кашляє та має гострі прояви хвороби.

Передаватися вірус може протягом 7 днів від початку прояву. Тобто людина може бути заразною десь приблизно 7 днів, але все залежить того, який людина мала перебіг до цього.

Перебіг хвороби у вакцинованих

У вакцинованих людей хвороба проявляється дуже легко і не дає ніяких ускладнень. Тому саме для цього і існує вакцинація.

Лікар каже, що у людей, які не вакцинуються або мають супутні захворювання у вигляді серцево-судинних або цукрового діабету, хвороба перебігає набагато тяжче і може давати ускладнення.

Найчастіше - у вигляді пневмонії, вірусною або бактеріальної пневмонії. Також може виникнути набряк головного мозку.

Чи існують побічні реакції на щеплення

Алергічні реакції на вакцинацію від грипу виникають вкрай рідко. Зокрема, це може бути анафілактичний шок та набряк Квінке на компоненти саме цієї вакцини.

Інфекціоніст додав, що поки вакцина не входить у календар щеплень і не доступна у державних лікарнях. Однак, її можна спокійно придбати в аптеці та звернутися у приватну лікарню і вакцинуватись.