ua en ru

Як чистити екран ноутбука безпечно, не пошкоджуючи лептоп: поради фахівця

Як чистити екран ноутбука безпечно, не пошкоджуючи лептоп: поради фахівця Фото: як правильно чистити монітор ноутбука (freepik.com)

Очищення монітора ноутбуків, ПК і планшетів вимагає делікатного дотику до поверхні, особливих засобів для чищення, адже використання невідповідної рідини може пошкодити пристрій, а занадто велика кількість рідини здатна призвести до короткого замикання.

Що слід використовувати під час чищення екрана ноутбука, щоб не нашкодити лептопу, пише Good Housekeeping.

Чого слід повністю уникати при очищенні девайсів, так це звичайних засобів для миття стека, наголошує Керолайн Форте, виконавча директорка наукової лабораторії цього американського журналу, в якій тестується різна продукція - від зволожуючих кремів і до стільникових телефонів.

Вона пояснила, що використання чистої сухої серветки з мікрофібри вважається найкращим і безпечним способом видалити смуги чи плями. До того ж просте протирання також видаляє бактерії. Однак для справжньої дезінфекції знадобиться засіб для чищення.

Чим краще чистити екран ноутбука

Однозначно відповісти на це питання складно, адже існують сотні виробників ноутбуків, а коли йдеться про монітори, їх навіть більше. І у всіх у них є свої рекомендації щодо безпечного очищення, яких дійсно краще дотримуватися.

Якщо це не розв'язує проблему, можуть бути інші кроки, які можна зробити залежно від типу вашого екрана.

Екрани ноутбуків Mac зазвичай мають скляне покриття, але РК-екрани моделей ПК можуть не мати скла.

За словами Форте, більшість ноутбуків та моніторів Apple - або будь-який ноутбук із захищеним склом екраном - можна протирати дезінфікуючими серветками Lysol або Clorox.

Щоб убити віруси та бактерії, після застосування традиційних дезінфікуючих серветок слід почекати близько 4-х хвилин. Дайте екрану висохнути на повітрі та знову відполіруйте його тканиною з мікрофібри.

Важливо пам'ятати, що для будь-якого пристрою ніколи не потрібно розпорошувати засіб для чищення прямо на екран, оскільки він може просочитися в тріщини та щілини вашого ноутбука, зазначає фахівчиня.

"Завжди спочатку розпорошуйте на тканину, якщо ви намагаєтеся використовувати аерозолі або спреї, і переконайтеся, що серветки, що використовуються вами, не надто вологі", - зазначає Форте.

Як очистити та продезінфікувати монітор ноутбука не з LCD екраном:

  • Від'єднайте ноутбук від джерела живлення та вимкніть його.
  • Використовуйте чисту тканину з мікрофібри, щоб протерти екран, видаляючи пил, плями та інші відбитки пальців з поверхні.
  • Відіжміть серветку, що дезінфікує, щоб переконатися, що вона не перенасичена вологою, і обережно протріть екран ноутбука по горизонталі та вертикалі, переконавшись, що він залишається вологим протягом часу, необхідного інструкціями на упаковці, і намагайтеся не торкатися будь-яких отворів (включаючи динаміки).
  • Дайте екрану висохнути на повітрі. Якщо смуги залишилися, ще раз протріть чистою тканиною з мікрофібри.

Як очистити LCD екран ноутбука:

  • Якщо у вас є ноутбук з РК-екраном, вам не слід використовувати серветки, що дезінфікують.
  • Виробники, такі як Hewlett-Packard, вказують на те, що активні інгредієнти, що містяться в серветках Clorox і Lysol, можуть пошкодити екран. Так, на сайті служби підтримки клієнтів HP є попередження: "Не використовуйте будь-які з наступних хімікатів або будь-яких розчинів, які їх містять: ацетон, етиловий спирт, толуол, етилова кислота, аміак або хлористий метил".
  • Найкраще і безпечніше протирати їх сухою тканиною, а для плям, що важко видаляються, використовувати засіб для очищення РК-дисплеїв, обережно наносячи його спочатку на тканину, а потім на екран. Пам'ятайте - ніколи не розпилюйте прямо на екран!
  • Додаткові рекомендації від HP свідчать: "Щоб очистити LCD екран від плям, використовуйте неабразивну тканину або рушник. Вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель живлення. Акуратно протріть екран м'якою сухою тканиною. в одному напрямку, рухаючись від верхньої частини дисплея до нижньої.

За словами Форте, серветки з мікрофібри виготовлені зі спеціальних волокон, які мають велику площу поверхні для уловлювання бруду, бруду та мікробів, а також мають краї, що видаляють бактерії з екрана. Хоча суха серветка з мікрофібри не може продезінфікувати LCD екран, використання її для протирання екрана не піддає його пошкодженням, які можуть нанести засоби для чищення.