ua en ru

Де встановити роутер вдома, щоб Wi-Fi краще працював

Де встановити роутер вдома, щоб Wi-Fi краще працював Роутер працює подібно до маленького комп'ютера з приймачем (фото: Freepik)
Автор: Юлія Гаюк

При встановленні роутера вдома найчастіше його ставлять в коридорі. Маршрутизатор також ставлять так, щоб можна було протягнути як можна менше дротів.

Проте зараз такий варіант не доцільний.

Styler пояснює, де у квартирі краще встановити Wi-Fi, щоб його сигнал був якнайшвидшим.

Чому не варто ставити роутер близько до виходу?

Зараз у всіх багатоквартирних будинках є декілька точок доступу, і відкритих у тому числі. Ваш роутер весь час їх аналізує та намагається "зловити" радіочастоту.

Щоб роутер міг розібратися в цій симфонії сигналів, він постійно витрачає свої ресурси. Чим сильніше навантажено роутер, тим він працює повільніше.

Де ставити роутер, щоб він краще працював?

Найкращим місцем для пристрою буде приблизно центр вашого житла. Так він не буде намагатися поєднатися з усіма сигналами, які ловить, і відповідно краще працюватиме.

Не ховайте маршрутизатор за меблями чи на шафах. Навіть дерев'яні двері шафи будуть глушити сигнал на кілька децибелів. Чим вище буде розташований Wi-Fi, тим краще буде якість зв'язку у приміщенні.

Не варто ставити Wi-Fi роутер ближче до вікна. Існує ймовірність, що він буде ловити сигнали смартфонів перехожих. Також не встановлюйте інтернет у приміщенні з високим рівнем вологості, наприклад, ванна кімната або кухня.

Тому якщо ваш роутер погано працював останнім часом, просто змініть місце його розташування у вашому домі.

А якщо перестановка не допомагає?

У такому випадку краще змінити роутер. Оптимальними варіантами будуть:

  • дводіапазонний роутер
  • потужніший роутер не менше ніж із чотирма антенами
  • безшовна система MESH. Це кілька роутерів, розташованих в різних кімнатах