ua en ru

Де ховатися та яких місць уникати, якщо на вулиці гроза і блискавки

Де ховатися та яких місць уникати, якщо на вулиці гроза і блискавки Де не можна перебувати під час грози (фото: freepik)

Літо у всіх асоціюється з відпочинком біля озера та поїданням фруктів та морозива. Однак, може наставати період дощів та гроз. Тому варто знати, як бути в безпеці та зберегти своє життя під час блискавок.

Про це пише New York Post.

Коли грози небезпечні

За словами експерта з грозової безпеки Національної метеорологічної служби США (NWS) Аарона Тредвея, якщо ви знаходитесь досить близько від епіцентру грози, щоби почути грім чи побачити блискавку, то ви перебуваєте у небезпечній зоні, куди може влучити розряд.

Тому необхідно шукати безпечне місце і зачекати там принаймні 30 хвилин, перш ніж знову виходити назовні.

Найбезпечнішими є будинки - вони утворюють собою клітки Фарадея - металеві конструкції, такі як кузов авто або система труб, перенаправляють розряд таким чином, що він "стікає" по зовнішній поверхні, а всі, хто перебувають всередині люди залишаються у безпеці.

Важливо зачинити вікна авто, опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.

Яких місць уникати

Як пишуть на сайті Центру громадського здоров'я МОЗ, категорично не можна ховатися від зливи під деревом, адже воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.

Також уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж та опор електропередач.

Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше - верба, клен та кущі.

Однак, якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менші площі прилягання до землі.

Важливо, якщо у вас із собою є парасолька, то ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.

До того ж всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози.

Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо хочеться підтримки близьких. Єдиний правильний вчинок - негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.