ua en ru

Чому жінкам не можна бути на хрещенні своїх дітей. Правда від священника

Чому жінкам не можна бути на хрещенні своїх дітей. Правда від священника Чому деякі храми забороняють жінкам хрестити дітей (фото: pixabay)

Хрещення дитини - прекрасне таїнство, яке об'єднує рідних і близьких під куполом церкви. Але в деяких випадках жінкам, дитину якої хрестять, не рекомендується бути присутньою в храмі.

Звідки взявся такий забобон і в чому його істинне значення - в матеріалі Styler далі.

Чому саме матері дитини не можна на хрещення?

В наш час така заборона зустрічається все рідше, але все ще має місце. При цьому часто навіть не священнослужителі, а народні традиції забороняють мамам бути разом з дітьми під час таїнства хрещення.

Як розповів священник одного з київських храмів, такий забобон має давню історію. Річ у тім, що після пологів у жінок тривалий час є виділення, які називаються лохії, і схожі на менструальні.

Нині засоби гігієни дозволяють жінкам легко справлятися з цим, а от ще років сто тому, жінка могла "осквернити храм". При чому буквально. Звідси і пішов такий забобон.

В наш час вірити і прислухатися до нього не варто. Якщо ви вирішили провести таїнство хрещення для малюка, то мама цілком може бути разом із ним і розділяти це свято з родичами і друзями.

Інші вірування про жінок і церкву

Те ж саме стосується і умовної заборони на відвідування храмів жінок під час менструації. Зараз засоби гігієни допоможуть захистити не тільки жіночий одяг, але й підлогу храму.

Можемо припустити, що традиція покривати голову також пов'язана з довгим волоссям жінки, яке часом вилазить і залишається долі.

Як би там не було, варто пам'ятати, що у більшості забобонів є реальне підгрунтя. Тож перед тим як сліпо вірити в них, варто подумати, чи є тут якась логіка.