Чому коти їдять траву: причини харчової поведінки
Власники котів могли помічати, як тваринка цікавиться зеленню на прогулянці або ж вдома, намагаючись погризти листя рослин. Проте іноді погризти травичку - цілком нормальне явище для кота.
Про те, чому пухнасті улюбленці їдять траву, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Daily Paws.
Чому коти їдять траву
Їсти траву, схоже, закладено в котячих інстинктах. Дикі котячі їдять траву та рослини, і є докази того, що їхні предки теж. Але наразі наука не з'ясувала конкретні причини, чому коти їдять траву.
Однак існує декілька теорій, деякі з яких підтверджені дослідженнями, а деякі спростовані.
Доповнення до раціону
Оскільки трава багата на клітковину, фолієву кислоту та деякі вітаміни і мінерали, можна припустити, що коти інстинктивно їдять траву, щоб задовольнити свої харчові потреби.
Однак, оскільки більшість сучасних кормів для котів є повноцінними та збалансованими, коти зазвичай не повинні потребувати додаткового харчування.
Покращення роботи шлунка і кишківника
Коти погано перетравлюють траву, що може призвести до блювоти. Тож це змусило людей повірити, що коти навмисно їдять траву, щоб таким чином звільнити шлунок - зокрема, вивести шерстяні грудки.
Однак опитування, проведене за підтримки Центру здоров'я тварин-компаньйонів Каліфорнійського університету в 2021 році, показало, що лише 37% котів мали блювоту після поїдання трави.
Крім того, дослідження не виявило різниці у споживанні трави між довгошерстими та короткошерстими котами.
Проте трава може бути корисною для травлення котів - клітковина допомагає перетравлювати їжу в організмі, а також виводити неперетравлюваний вміст, такий як грудки шерсті і кістки від з'їденої дрібної здобичі.
Коти їдять траву для покращення переварювання їжі (ілюстрація: Freepik)
Для боротьби з кишковими паразитами
Результати дослідження 2020 року показали, що вживання трави може допомогти очистити кишковий тракт від паразитів - рослинний матеріал "огортає" шкідників, хоча й не знищує паразитарну інфекцію.
З винайденням ефективних засобів ця практика не є необхідною для домашніх котів. Однак така поведінка могла передатися їм від їхніх предків.
Трава смачна
Логічно припустити й те, що котам просто подобається смак і текстура трави. Можливо, це генетичні риси, а можливо, це просто особисті уподобання деяких котів.
Яку траву можна котам
Поїдання трави зазвичай є нешкідливим і цікавим заняттям для пухнастиків.
Однак вона може отруїти кота, якщо містить хімічні речовини, такі як пестициди та добрива. Коти, які пасуться на траві на вулиці, легко піддаються впливу цих хімікатів, а також можуть підхопити кишкових паразитів з ґрунту.
Тому найкращий варіант - виростити траву для кота в домашніх умовах, в широкому низькому пластиковому контейнері. Зазвичай овес або суміш вівса, жита, ячменю та пшениці, які можна придбати в зоомагазині, приваблюють котика.
Та варто зважати на те, що надмірне захоплення зеленню може спричинити розлад травлення, тому слід обмежити її кількість в раціоні кота, якщо він споживає її забагато.
У разі блювоти слід звернутися до ветеринара - це може не бути пов'язано з поїданням трави, однак свідчити про певні проблеми зі здоров'ям улюбленця.
Раніше ми писали про те, які рослини небезпечні для котів.
А також розповідали, коли в Україні з'явилися перші кішки.