Чому чоловіки масово почали переоформляти своє майно на дружин і чим це небезпечно
В Україні чоловіки почали масово переоформлювати свою нерухомість та авто на дружин, дівчат і мам. Це відбувається через те, що Рада ухвалила закон про новий електронний реєстр військовозобов'язаних.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію адвокатського об'єднання "Пані в законі" у Telegram.
Які ризики переоформлення майна на дружин та мам
"Чоловіки переоформлюють майно, щоб легше було розпоряджатись ним надалі і не треба було постійно з'являтись у відповідні органи та світитися таким чином перед ТЦК", - пояснює адвокат Кристина Очкур.
Вона додає, що у таких діях є логіка, але при цьому не варто забувати, що в Україні є велика проблема розвалу шлюбів та дуже великої кількості розлучень.
"Перед тим, як переоформлювати майно, яке не є спільною власністю подружжя, слід приймати це рішення виважено і бажано віддати перевагу дорученню. Тому, що є певні ризики. Якщо у вас спільне майно з дружиною і ви свою частку переоформлюєте на неї, особливо способом дарування, то у вас є ризик, що після розлучення ви залишитесь без нічого", - каже юрист.
При цьому вона зазначає, що якщо чоловік оформлює майно на свою маму, і в нього є брати чи сестри, то у разі смерті мами, рідні претендуватимуть на це майно, яке зможуть отримати в спадок.
"Оформлення майна на дівчину, з якою у вас не укладений шлюб, підвищує ризик втрати цього майна майже до 100%. Тому моя порада - не переоформлювати майно на дружину, дівчину чи маму, а зробити доручення, щоб вони могли виконувати певні функції у разі потреби", - наголошує Очкур.
Адвокат зазначає, що при оформленні такого доручення присутність дружини чи мами у нотаріуса - не є обов'язковою.
"І поки не знадобиться це доручення, то можна їм не казати про нього. Для того, щоб у вашої дружини не було зайвої спокуси, якщо вона має непорядні наміри щодо вашого майна", - каже адвокат.
Читайте також про те, чи змусять українок ставати на військовий облік у 2024 році.
Раніше ми писали про те, чи можна оформити відстрочку без проходження ВЛК.