З чим не можна приймати вітамін D, щоб не втратити користь від нього: поради ендокринолога
Восени і взимку у багатьох українців виникає дефіцит вітаміну D. Дехто починає його приймати у вигляді препаратів. Але якщо його неправильно поєднувати з іншими вітамінами, користі з цього не буде.
Про те, з чим не можна приймати вітамін D, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію ендокринолога Ольги Риженко в Instagram.
Чим корисний вітамін D
"З приходом осені сонячних днів стало менше і в більшості випадків ми працюємо чи навчаємось в закритих приміщеннях. Все частіше відмічається схильність до вірусних захворювань, постійна втома чи поганий настрій. А це дзвіночки дефіциту вітаміну D", - каже лікар.
Вона додає, що користь вітаміну D важко переоцінити, адже він важливий для роботи щитоподібної залози, репродуктивної системи, кишківника та шкіри.
"За даними досліджень, він здатен запобігти ламкості кісток у зрілому віці, депресії і навіть онкологічним хворобам. Але користь від вітаміну D може дорівнювати нулю, якщо його приймати з вітамінами, що нейтралізують його дію", - застерігає Риженко.
Як розпізнати дефіцит вітаміну D (фото: perlahelsa.ua)
З чим не можна поєднувати вітамін D
Вітамін D не можна поєднувати в один прийом з:
- вітамінами А і К1 - при одночасному прийманні з вітаміном D вони нейтралізують один одного
- вітаміном Е - він погіршує всмоктування в кишківнику
"А от фосфор, кальцій і магній, вітамін С та Омега 3 разом з вітаміном D чудово сумісні й тільки підсилять один одного. Тому важливо знати сумісність з іншими вітамінами, щоб була користь", - каже ендокринолог.
Перед прийомом будь-яких вітамінів варто проконсультуватись з лікар. За необхідності він призначить аналізи для виявлення дефіцитів, а вже за результатами підбере вітамінний комплекс відповідно до індивідуальних потреб вашого організму.
Раніше ми писали про те, які продукти найкраще насичують організм вітаміном D.
Читайте також про те, що станеться з організмом, якщо буде передозування вітаміном D.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.