ua en ru

Чи справді від пива росте живіт? Експерт пояснив це із наукової точки зору

Чи справді від пива росте живіт? Експерт пояснив це із наукової точки зору Чи справді від пива росте живіт (фото: freepik)

Вже багато років побутує думка, що від пива у чоловіків росте живіт. Це не лише погіршує естетичний вигляд, але й завдає дискомфорту людині та погіршує стан її здоров'я.

Чи є твердження про "пивний" живіт міфом, розповів тренер Віктор Мандзяк на своїй сторінці в Instagram.

Звідки береться великий живіт

"Накопичення жиру на животі - це так званий андроїдний тип відкладення жиру. Тобто він притаманний більше чоловікам. І пиво теж п'ють більше чоловіки, тому видається, що саме воно і є причиною великого живота", - говорить тренер.

При цьому Мандзяк зазначає, що є багато жінок, які зловживають пивом, а пивного живота не мають. Також слід зважати на те, що ті, хто зловживають алкоголем, часто не ведуть здоровий спосіб життя - а це сприяє набору ваги.

"Пиво не містить у собі якихось речовин, які сприяють накопиченню жиру. Це харчовий продукт, в якому є калорії як в яблуці, чи картоплі. Якщо зловживати калоріями, буде рости живіт. Наприклад, в 100 мілілітрах пива - 45 калорій. Це - половина яблука. А люди часто п'ють пиво літрами, а це вже 5 великих яблук", - додає експерт.

Що показують дослідження

Калорії пива - це вуглеводи і спирт. Вони не можуть повністю компенсувати потреби людини у калорійності і зробити її ситою.

У 1972 році вчені провели експеримент. У дослідженні взяли участь 11 чоловіків і 1 жінка, які зловживали пивом. Перший тиждень їм не давали спиртне, а лише нотували усю їжу, що вони споживали, щоб визначити їхню реальну потребу в калоріях.

Після цього вчені на 16 днів замінили половину денних калорій на пиво. У результаті піддослідні схудли майже на 1 кілограм.

Як виявилося, етиловий спирт з пива збільшує втрати калорій на підтримку тепла тіла й організм змушений більше спалювати білків, жирів та вуглеводів, щоб задовольнити свої потреби. Тобто алкоголь підвищує метаболізм.

Разом із тим інший експеримент показав, що у залежних людей метаболізм підвищувався на 28%. А в людей, які зазвичай не п'ють - лише 9%. Це зумовлено неефективною роботою печінки у залежних людей.

"Пиво якщо й має негативний вплив на талію, то він незначний. Тому, якщо любите його - дозуйте, якщо не любите - не пийте", - зазначає Мандзяк.