Дерматолог розповіла, чи правда бородавки з‘являються від контакту з жабами
Всі ми чули у дитинстві, що не можна торкатися жаб, оскільки можуть з’явитися бородавки. І насправді велика кількість людей і досі думає, правда це чи міф.
Про те, чи правда контакт з жабами впливає на появу бородавок, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на коментар дерматолога Наталі Ільчук для блогу про здоров’я в Instagram та на YouTube "Здорова розмова".
Чи справді контакт з жабами впливають на появу бородавок
Кожна дитина знає від своїх батьків, що жаби - це небезпечні тварини, оскільки через них можуть з’явитися бородавки. Але правда це чи міф не знають і самі дорослі, адже вони живуть в озерах, а це не дуже чисте середовище.
Проте дерматологи вже давно знають відповідь на це питання і розвінчують багаторічні міфи, в які деякі люди досі вірять.
"Я зараз буду адвокат жаб. Жаби ні в чому невинні, винен вірус папіломи людини", - зазначила Наталія.
Також дерматолог пояснила, звідки з’являються бородавки та як правильно з ними боротися.
"Бородавки - це вірус папіломи людини, уникнути його досить складно, тому що ці бородавки виникають в якихось місцях постійної травматизації, в яких утворюються ці ворота для вірусних бородавок, руки й ноги, де є постійне навантаження і мікротравматизація", - розповідає дерматолог.
За словами Наталі, вакцина - це дуже крута річ, проте від самих бородавок вона не рятує, вона лише діє на вірус папіломи та на онкогенні види. А самих бородавок існує близько 200-хсот видів.
Чи впливають жаби на появу бородавок (фото: Freepik)
Як можна видаляти бородавки
"Бородавки гарно піддаються місцевим видам лікування, азот, лазер - це теж гарний вид лікування, який підбирається індивідуально. Головне не палити їх самостійно чистотілом, бо я часто бачу всі ці рубці після самолікуванням. Хірургічно краще не втручатися, адже цей вид лікування залишає рубці, які заважають, наприклад, рукам і ногам повноцінно функціонувати", - ділиться своїм досвідом лікар-дерматолог.
Раніше ми розповідали про те, чим небезпечна меланома.
Також читайте наш матеріал про те, чи може розвинутися рак від травмування родимки.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.