Антиперспірант чи дезодорант: що обрати, щоб запобігти потовиділенню
Ми щодня користуємося засобами особистої гігієни, до числа яких входять антиперспіранти або дезодоранти. Багато хто вважає, що ці два засоби виконують однакову функцію та нічим не відрізняються, хоча це не так.
Як правильно обирати засіб від поту, розповіла провізор Ольга Міллер на своїй сторінці в Instagram.
А яка між ними різниця
Антиперспірант блокує потовиділення за допомогою солей алюмінію у складі. Коли антиперспірант наносять на шкіру, солі алюмінію розчиняються в поті, утворюючи тимчасову пробку в потовому каналі. Саме це блокує потові залози та зменшує кількість поту, що виділяється на поверхню шкіри.
Існує багато суперечок стосовно шкідливості алюмінію, який використовують для виготовлення антиперспірантів. Однак наразі канцерогенна дія алюмінію не була науково підтверджена.
Водночас дезодорант не впливає на виділення поту. Його функція полягає в боротьбі з неприємним запахом і пригнічення розмноження бактерій.
Тобто якщо вам потрібно на кілька годин усунути неприємний запах поту, то обирайте дезодорант. А от якщо хочете заблокувати потовиділення на весь день, то в такому випадку варто надавати перевагу антиперспіранту.
Інфографіка: instagram.com/mrs.olhamiller
Як обрати засіб від поту
Засоби від поту бувають у різних формах для зручності:
- Спреї. Вони можуть бути не надто зручними, особливо для використання в громадських місцях, як роздягальні фітнес-клубів.
- Роликові. Зручні в нанесенні, не залишають слідів на одязі, але потрібно чекати, щоб засіб повністю висохли.
- Стіки створюють щільний шар, але залишають сліди на одязі.
- Eкo. У складі лише натуральні інгредієнти, але дія такого засобу може бути слабша.
- Лікувальні можна використовувати тільки після консультації лікаря та встановленого діагнозу.
З огляду на ці характеристики обирайте ті гігієнічні засоби від поту, які відповідають вашим потребам.
Раніше ми розповідали, як відіпрати плями тонального крему та помади від будь-якого одягу.
Читайте також, як у побуті використовувати чоловічу пінку для гоління.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.