ua en ru

Зеленський доручив оновити систему професійних свят

Зеленський доручив оновити систему професійних свят Фото: український президент Володимир Зеленський (GettyImages)

В Україні оновлять систему професійних свят і днів пам’яті в Україні. Адже зараз нерідко буває, що професійне свято проходить в день жалоби чи день пам'яті.

Про це розповів український президент Володимир Зеленський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його Telegram.

Зеленський зазначив, що вже багато років у другу суботу вересня в Україні відзначають одночасно День фізичної культури й спорту та День українського кіно.

"І подібних збігів у нашому календарі надто багато. День юриста і День художника. День будівельника і День працівників ветеринарної медицини. Є збіги професійних днів і днів пам’яті. Зокрема, наступного року, у травні, День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу збігається з Днем науки. Очевидно, що є багато неприпустимих змішувань сенсів", - наголоси президент.

Він зауважив, що деякі професійні спільноти досі відзначають свій день за радянськими лекалами. Водночас, як деякі надзвичайно важливі дні пам’яті та дні українських здобутків узагалі не відображені в офіційному календарі.

"Власне, я доручив уряду України, відповідним державним інституціям переглянути всю цю систему державної уваги й оновити її справедливо й логічно", - додав президент.

Нагадаємо, що під час відеозвернення глава держави також заявив, що російські окупанти готуються знову завдавати ударів протягом зими, однак Україна має вистояти.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.