ua en ru

Залужний не виключає повторного наступу РФ: коли і куди може піти ворог

Залужний не виключає повторного наступу РФ: коли і куди може піти ворог Фото: Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ (Getty Images)

Російська Федерація може вдатися до повторної спроби наступу вже в лютому. Для України головне утримати лінію фронту й не здавати позиції, оскільки звільняти території для наших солдатів набагато важче.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на слова головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в інтерв'ю для The Economist.

Як відзначив Залужний, України моніторить ситуацію навколо фронту й підготовки Росії до повторного наступу за допомогою партнерів.

Наразі важливим завданням для ЗСУ, є підготовка до можливого наступу Росії у лютому, аби продовжувати війну зі свіжими силами та резервами.

"Наші війська зараз всі зав'язані в боях, вони стікають кров'ю. Вони стікають кров'ю і їх витягують. Вони стікають кров'ю і тримаються виключно завдяки мужності, героїзму і вмінню командирів тримати ситуацію під контролем", - додав Залужний.

За словами головнокомандувача ЗСУ, Росія може відновити наступ в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому - в січні. Водночас наступ може відбутися не на Донбасі, а в напрямку Києва з боку Білорусі. Також не виключають й південний напрямок.

"Ми зробили всі розрахунки - скільки нам потрібно танків, артилерії і так далі, і так далі. Це те, на чому зараз потрібно всім сконцентруватися. Нехай пробачать мені солдати в окопах, але зараз важливіше зосередитися на накопиченні ресурсів для більш тривалих і важких боїв, які можуть початися в наступному році", - зауважив Залужний.

Про усе необхідне для наших воїнів головнокомандувач планує обговорити з головою Об'єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі.

Путін наказав воювати - вони воюють

"Російська мобілізація спрацювала. Це неправда, що їхні проблеми настільки жахливі, що ці люди не будуть воювати. Вони будуть воювати. Цар каже їм іти воювати, і вони йдуть воювати. Я вивчав історію двох чеченських воєн - все було так само", - заявив головнокомандувач ЗСУ.

Залужний зауважив, що попри погане оснащення, додаткова жива сила Росії створює для ЗСУ проблему. Згідно з оцінками, наразі ворог має в резерві близько 1,2-1,5 млн чоловік.

"Росіяни готують близько 200 тисяч нових солдатів. Я не маю жодних сумнівів, що вони знову підуть на Київ", - відзначив Залужний.