ua en ru

Українська трубна галузь виступила проти імпорту 80% електроенергії

Українська трубна галузь виступила проти імпорту 80% електроенергії Фото: українська трубна галузь виступила проти імпорту 80% електроенергії (Getty Images)

Українська трубна галузь виступає категорично проти зобов’язання для підприємств імпортувати 80% від свого споживання електроенергії, адже для підприємств це означає втрату конкурентоздатності.

Про це заявив генеральний директор об’єднання підприємств "Укртрубопром" Георгій Польський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його виступ.

Він звернув увагу на те, що наразі потужності для імпорту електроенергії в Україну обмежені: перетин складає усього 1,7 ГВт, а потреба в електроенергії лише тільки гірничо-металургійного комплексу значно перевищує можливості перетину. Тобто, імпортної електроенергії не вистачить для закриття потреб усієї української промисловості.

"Імперативне зобов’язання купляти 80% електроенергії по імпорту призведе до різкого зростання цін на перетин та на електроенергію. А це, у свою чергу, призведе до зростання витрат та собівартості української промислової продукції", – переконаний гендиректор "Укртрубопрому".

При цьому він підкреслив, що сьогодні українські трубні заводи конкурують із китайськими виробниками, які отримують субсидії від держави.

"Тому таке зобов’язання щодо імпорту електроенергії вдарить по конкурентоздатності вітчизняної трубної продукції", – каже Польський.