ua en ru

У Туреччині стався сильний землетрус: у країні оголошено найвищий рівень тривоги

У Туреччині стався сильний землетрус: у країні оголошено найвищий рівень тривоги Фото: у Туреччині стався сильний землетрус (flickr.com/SamerMahroos)

Біля міста Газіантеп із населенням понад 1 млн осіб на півдні Туреччини стався землетрус магнітудою 7,8 балів. Його епіцентр знаходився за 37 км від населеного пункту на глибині 10 км.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру.

Повідомляється, що внаслідок події є руйнування у кількох провінціях, сталося кілька афтершоків магнітудою понад 6 балів. Через 10 хвилин після першого поштовху було зафіксовано ще один -магнітудою 6,3.

Підземні поштовхи відчувалися у кількох регіонах — Адані, Анкарі, Анталії, Газіантепі, Кайсері, Мерсіні, Трабзоні, Урфі. Руйнування зафіксовано у чотирьох провінціях: Кахраманмараш, Малатья, Шанліурфа та Газіантеп. Про жертв поки не повідомлялося. Щонайменше внаслідок землетрусу повністю зруйновано одну восьмиповерхову будівлю.

Землетрус відчувався в інших країнах. Про підземні поштовхи повідомлялося в Лівані та Сирії.

Також відомо, що у місті Шанліурфа землетрус зруйнував 16 будинків, у провінції Кахраманмараш спалахнула велика пожежа.

МНС Туреччини готує допомогу постраждалим провінціям. Офіційних даних про кількість поранених та загиблих наразі немає. Продовжуються пошуки людей під завалами.

Оновлено (5:19)

Повідомляється, що землетрус відчувався в 10 провінціях Туреччини, стався 22 афтершоки. У країні оголошено найвищий рівень тривоги, що передбачає міжнародну допомогу.

Підземні поштовхи відчувалися також у Сирії. Вони призвели до руйнування кількох будівель у провінційному центрі Хама.

Оновлено (5:42)

За даними ВВС, щонайменше 10 людей загинули внаслідок потужного землетрусу в Туреччині, кількість жертв зростає.

Оновлено (6:44)

За даними Reuters, внаслідок землетрусу в Туреччині загинуло понад 50 людей. Влада викликала рятувальні групи та літаки постачання в район навколо міста Кахраманмарас.

Оновлено (7:17)

За повідомленнями джерел AP, внаслідок обвалів будівель загинуло вже понад 195 людей. Повідомляється, що жертви події є не лише у Туреччині, а й у Сирії.