ua en ru

Щомісячні виплати ВПО: хто і скільки може отримати

Щомісячні виплати ВПО: хто і скільки може отримати Фото: у 2023 році в Україні автоматично продовжуються виплати для ВПО (Віталій Носач, РБК-Україна)

У 2023 році для внутрішньо переміщених осіб автоматично продовжуються виплати щомісячної грошової допомоги. Держава виплачує громадянам, які, зокрема, були змушені залишити свої будинки через бойові дії від 2 до 3 тисяч гривень.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Мінреінтеграції.

Грошова допомога від держави у розмірі 3 тисячі гривень виплачується дітям та особам з інвалідністю, 2 тисячі гривень - платять решті.

Право на виплати цього року мають такі категорії:

  • особи, які виїхали з населених пунктів, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані РФ;
  • особи, які мають непридатне для проживання або зруйноване житло та подали до 20 травня 2022 року заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через портал "Дія";
  • особи, які мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту ушкодження чи знищення нерухомого майна через бойові дії, терористичні акти, диверсії, викликані агресією РФ;
  • особи, які отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання станом на 24 лютого 2022 року;
  • особи, які повторно перемістилися з тимчасово окупованих або територій, на яких ведуться бойові дії після 24 лютого 2022 року.

Де можна відкрити статус ВПО?

Такий документ можна оформити за допомогою програми "Дія". Також внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до органів соцзахисту населення, ЦПАУ або до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.