ua en ru

Росіяни стикаються з рядом серйозних проблем, атакуючи Авдіївку, - ISW

Росіяни стикаються з рядом серйозних проблем, атакуючи Авдіївку, - ISW Фото: українські військові (GettyImages)

Російський інформаційний простір розділився на два табори, коментуючи ситуацію біля Авдіївки. Однак, з повідомлень деяких військових блогерів можна зробити висновки, що РФ стикається з рядом серйозних проблем під час наступу на місто.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

13 і 14 жовтня деякі російські джерела стверджували, що українські оборонні укріплення становлять серйозну проблему для просування росіян навколо Авдіївки.

Деякі російські джерела вказали, що проблеми Росії з медичним забезпеченням також перешкоджають просуванню в районі Авдіївки. 12 жовтня одне російське джерело заявило, що в окупованій Горлівці та Донецьку біля Авдіївки не вистачає хірургів, і закликало російських лікарів їхати на фронт, щоб допомогти лікувати поранених солдатів.

Так само 14 жовтня речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що більшість втрат росіян на авдіївському напрямку спричинені неякісною медичною допомогою та заповненістю місцевих лікарень.

Інші ж російські військові блогери продовжували хвалити російські наступальні зусилля 13 і 14 жовтня і повторювали бажаний наратив Кремля про те, що український контрнаступ закінчився.

Один російський військовий блогер попередив, що російські офіційні особи та джерела, ймовірно, занадто швидко відкинули український контрнаступ, і зазначив, що ще занадто рано визначати, чи переростуть російські атаки під Авдіївкою в організовану наступальну операцію.

Росіяни стикаються з рядом серйозних проблем, атакуючи Авдіївку, - ISW

Ключові висновки

  • 12 і 13 жовтня американські та українські офіційні особи повідомили, що вони передбачають російські наступальні операції навколо Авдіївки та висловили впевненість в українській обороні.
  • Російський інформаційний простір залишається розділеним щодо перспектив російських успіхів під Авдіївкою та поточних можливостей України.
  • Українські війська 14 жовтня продовжили контрнаступальні дії на сході та півдні України та просунулися на захід від Донецька.
  • Чорноморський флот (ЧФ) Росії залишить частину суден на своїй головній базі ВМС у Севастополі на тлі українських ударів по російських кораблях, оскільки головний сухий док ВМФ РФ на Чорному морі знаходиться в Севастополі.
  • Вірменія ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС) 14 жовтня, який зобов’язує Вірменію заарештувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він в’їде до Вірменії через невиконаний ордер на арешт МКС, одразу після спроб Путіна 13 жовтня стверджувати, що російсько-вірменські відносини не погіршується.
  • Повідомляється, що наступного тижня українські війська розпочнуть навчання на винищувачах F-16 у США.
  • Російські війська вели наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, на лінії Авдіївка-Донецьк, на західному кордоні Донецько-східної Запорізької області, на заході Запорізької області та на окремих ділянках просунулися вперед.
  • Родичі російських мобілізованих і завербованих полонених продовжують скаржитися на те, що Міноборони РФ і російське військове командування погано поводяться з військами на передовій - особливо на лінії Куп’янськ-Сватове.
  • Російські офіційні особи та окупаційна влада продовжують створювати програми патронату між російськими суб’єктами та окупованими територіями з метою інтеграції окупованих територій до Росії.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.