Прорив росіян у Харківській області: у ДБР розповіли деталі розслідування
Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) розпочали досудове розслідування за фактом прориву російськими військами державного кордону в Харківській області. Вже встановлений похвилинний розвиток подій.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу ДБР.
Наголошується, що 10 травня 2024 року окупанти під час штурмів українських позицій зуміли прорвати перший ешелон оборони та захопити кілька населених пунктів вздовж лінії кордону України з Росією, завдавши втрат ЗСУ та мирному населенню.
"Зважаючи на резонансність провадження, до розслідування залучені кращі слідчі та керівництво Головного слідчого управління ДБР, відбувається щільна взаємодія з оперативними підрозділами СБУ. А також - повна комунікація і підтримка з боку Генерального штабу ЗСУ, ОТУ "Харків" та ОСУВ "Хортиця", - зазначили в ДБР.
У межах досудового розслідування Бюро комплексно перевіряє рівень забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікаційних споруд, взаємодію між військовими підрозділами тощо. Також перевіряються дії керівництва усіх ланок в регіоні в ході наступальних дій противника, до та після них, досліджуються можливі факти безпідставного залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ.
Наразі вже встановлений похвилинний розвиток подій. Призначено низку важливих експертиз, які планується завершити найближчим часом.
Попередня кваліфікація - самовільне залишення поля бою та недбале ставлення до військової служби (ст. 429, ч. 4 ст. 425 КК України).
.
Що передувало
Нагадаємо, 25 травня ми повідомляли, що Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу проти командирів 125 окремої бригади тероборони. Розслідування стосується здачі позицій під час наступу росіян на півночі Харківської області.
За даними слідства, 10 травня, коли російські війська розпочали наступ, поблизу Стрілечої, Красного, Борисівки, Пильного, Гатища та інших населених пунктів Харківської області підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції.
В ухвалі суду йдеться, що не було організовано належним чином оборону позицій на кордоні з Росією командуванням 125 бригади та підпорядкованих їй підрозділів (415 окремого стрілецького батальйону, 23 механізованої бригади та 172 окремого стрілецького батальйону).
У розслідуванні щодо зриву оборони фігурують 56 військових, зокрема, командири взводів, радіотелефоністи, санінструктори, гранатометники, стрільці, снайпери, навідники тощо.
Слідство призначило експертизу у рамках розслідування. Управління ДБР у Полтаві вилучає низку таємних військових документів, включаючи бойові розпорядження, оперативні директиви, план фортифікацій.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.