ua en ru

Японія напередодні зими відправить Україні автотрансформатори і сонячні панелі

Японія напередодні зими відправить Україні автотрансформатори і сонячні панелі Фото: Ілюстративне фото (Getty Images)

Японія напередодні зими передасть Україні партію допомоги. Йдеться про автотрансформатори і сонячні панелі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство енергетики України.

"Найближчим часом до України надійдуть трансформатори та сонячні панелі від японських партнерів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики Ярослава Демченкова та Світлани Гринчук із представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на чолі з віце-президентом агентства Андо Наокі.

Фото: Зустріч (mev.gov.ua)

Пан Наокі запевнив, що Японія продовжить підтримку українського енергосектору, та анонсував поставки в Україну протягом найближчих місяців трансформаторів та сонячних панелей.

Також він підкреслив, що енергетична безпека має дуже важливе значення, і близько 40% допомоги, яку японська сторона надає Україні, - це підтримка енергетичного сектору країни.

"Україна зацікавлена у поглибленні співпраці з агентством для посилення фізичного захисту енергооб’єктів. Також заступниця міністра запропонувала представникам JICA долучитися до роботи в межах електронної системи AidEnergy, яка дозволяє в онлайн-режимі знайомитися з поточними потребами енергетичних компаній України і надавати оперативну допомогу", - зазначили у Міненерго.

Допомога Україні від Японії

7 жовтня Україна та Японія почали перший раунд переговорів про гарантії безпеки. Східноазійська держава стала четвертою після США, Великої Британії та Канади, яка розпочала відповідні переговори з Києвом.

Також Японія та Україна будуть співпрацювати у питаннях щодо відновлення та розмінування звільнених від російської окупації територіях.