ua en ru

Орбан схвалив угоду зі Стокгольмом в оборонній сфері для вступу Швеції в НАТО

11:27 23.02.2024 Пт
2 хв
Орбан схвалив угоду зі Стокгольмом в оборонній сфері для вступу Швеції в НАТО Фото: Віктор Орбан (Getty Images)

Угорщина та Швеція збираються підписати угоду в оборонній промисловості, відкриваючи парламенту в Будапешті можливість ратифікувати вступ північної країни до НАТО на початку наступного тижня.

Про це заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Орбан, який сьогодні приймає у Будапешті свого шведського колегу Ульфа Крістерссона, заявив у радіоінтерв'ю, що угода стане останнім кроком, який був необхідний, щоб переконати його законодавців підтримати заявку Швеції на вступ до НАТО.

Голосування в парламенті Угорщини 26 лютого є остаточним схваленням, необхідним для вступу Швеції до Організації Північноатлантичного договору, що допоможе військовому альянсу захистити свій східний фланг після вступу Фінляндії до НАТО у квітні минулого року. Вторгнення Росії в Україну два роки тому стимулювало подання заявок двома скандинавськими країнами на вступ до блоку.

Крістерсон раніше заявляв, що обидві сторони можуть обговорити співпрацю з винищувачами Gripen шведського виробництва, які Угорщина використовує у своїх ВПС.

Угорщина управляє 14 літаками Gripen за договором оренди, термін дії якого спливає у 2026 році, і ведуться переговори про продовження та розширення цієї угоди.

Орбан, найближчий союзник Росії в Європейському Союзі, також повторив свої заклики припинити підтримувати те, що вважає приреченими спробами України відбити напад Росії. Перемога Дональда Трампа на виборах у США в листопаді допоможе схилити альянс НАТО до такої позиції, сказав Орбан.

Вступ Швеції до НАТО

Швеція подала заявку на вступ до НАТО у 2022 році. Єдиними країнами, які затягували ратифікацію членства, були Туреччина та Угорщина. Нещодавно турецький парламент схвалив вступ Швеції до альянсу.

Останній крок на шляху Швеції до НАТО – ратифікація угорським парламентом.

Цього тижня стало відомо, що правляча партія Угорщини Фідес має намір 26 лютого ухвалити ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО.

Або читайте нас там, де вам зручно!
Більше по темі: