ua ru

Очікує завершення війни. ЗМІ назвали причину появи "мирного плану" Китая щодо України

Очікує завершення війни. ЗМІ назвали причину появи "мирного плану" Китая щодо України Фото: ЗМІ назвали справжні ціли "мирного плану" Китаю (GettyImages)

Китайський "мирний план" націлений на підтримку авторитету Сі Цзіньпіна та передбачає закінчення війни Росії проти України вже влітку 2023 року, причому, перемогою РФ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Nikkei Asia.

Зазначається, що до того, як план був опублікований, Академія військових наук в Пекіні склала звіт, в якому розповіла про результати симуляції війни в Україні. В її результаті бойові дії закінчились влітку 2023 року перемогою Росії - мовляв, обидві економіки будуть виснажені і не зможуть продовжувати війну.

Крім цього, влітку закінчується строк дії пакета допомоги в розмірі 45 млрд доларів від США. А враховуючи більшість республіканців в Палаті представників, невідомо, чи буде продовжуватись американська допомога восени, зазначають журналісти.

Видання зазначає, що результати симуляції могли бути зміщені в сторону Росії, щоб догодити керівництву Китая, адже ця академія постійно співпрацює з Центральним військовим комітетом Комуністичної партії.

Спираючись на прогноз академії, Пекін підготував свій "мирний план", впевнений в тому, що Україні і Росії доведеться йти на переговори до повернення всіх територій військовим шляхом.

Видання зазначає, що цим планом Китай переслідує три цілі. Перша - відновити відносини з Європою, адже зв’язок з США похитнувся після інцидентів з кулями-розвідниками. Тому Пекін "бачить шанс в Європі".

"Китай вважає, що Європа досі відкрита для прямих інвестицій і передачі технологій в Китай, а покращення відносин з регіоном призведе до відновлення економіки. Враховуючи це, багато хто в китайській владі закликає Пекін втрутитись до початку переговорів про припинення вогню", - пишуть журналісти.

Друга ціль - зберегти дружні відносини з Україною. Мовляв, до цього Китай купив у України радянський авіаносець і зробив з нього "Ляонін" - перший авіаносець країни. Крім того, Україна зберігала мовчання, коли більшість західних країн критикувала Китай за порушення прав людини.

Третя ціль "мирного плану" - підняти авторитет Сі Цзіньпіна, який думає над візитом до російського диктатора Володимира Путіна. Там він може розказати про свій "мирний план".

"Найкращим сценарієм для Сі був би початок перемовин між Росією та Україною після представлення плану Путіну", - зазначає видання.

Це представило би Сі у якості справжнього посередника і підняло би його авторитет. Однак президент України Володимир Зеленський неодноразово давав зрозуміти, що планує повернення всіх окупованих територій, що, за думкою аналітиків, протирічить прогнозу про закінчення війни влітку. В такому разі авторитет і престиж китайського лідера будуть підірвані.