Німеччина створила запас потужностей ЗПГ на випадок припинення транзиту газу через Україну
Інфраструктура з виробництва зрідженого газу в Німеччині може зрештою не використовуватися повністю. Однак наявність імпортних потужностей буде ключовим фактором, щоб уникнути можливих проблем із постачанням палива.
Про це заявив генеральний директор RWE Маркус Креббер, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Коментарі Креббера, зроблені в інтерв'ю німецьким журналам Der Stern та Capital, стали відповіддю на думку про те, що Берлін, можливо, перевищив планку із планами з виробництва ЗПГ.
Берлін ініціював створення плавучих сховищ та регазифікаційних установок (FSRU) у різних прибережних точках у рекордно короткі терміни у відповідь на припинення потоків газу з Росії, його колишнього основного постачальника.
До кінця 2023 року мають бути введені в експлуатацію шість FSRU на чотирьох об'єктах, п'ять із яких зафрахтовані урядом і мають потужність з регазифікації 27 млрд кубометрів на рік.
"Можливо, термінали ЗПГ завантажені не повністю. Але вони потрібні вам як страховка", - сказав Креббер.
RWE відповідає за один із зафрахтованих FSRU, а також є акціонером запланованого стаціонарного імпортного терміналу ЗПГ.
Креббер заявив, що Росія, яка повністю припинила постачання газу газопроводом "Північний потік-1" наприкінці серпня, все ще виконує зобов'язання щодо постачання альтернативного українського газопроводу.
"Якщо ви думаєте, що так і залишиться, вам потрібно менше терміналів. Якщо ви хочете убезпечити себе, вам потрібна інфраструктура", - сказав він, додавши, що Німеччина ще не пережила енергетичну кризу, яка охопила найбільшу економіку Європи.
Німеччина заявила, що розгортання її інфраструктури ЗПГ перевищить 9,8 млрд євро на період 2022-2038 років, затверджений нижньою палатою парламенту Бундестагу.
Нагадаємо, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Євросоюз подолав залежність від постачання газу та нафти з Росії. За її словами, 80% експорту російського газу вдалося повністю компенсувати за рахунок постачань із США та Норвегії.
Наразі "Газпром" зберігає транзит через Україну на рівні близько 40 млн кубометрів на добу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram .