ua ru

У МЗС Італії відмовилися давати танки Україні та наполягли на переговорах з РФ

У МЗС Італії відмовилися давати танки Україні та наполягли на переговорах з РФ Фото: міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні (flickr.com/cor-photos)

Італія не воює з Росією, тож італійських танків в Україні не буде. Але президенту України Володимиру Зеленському та російському тирану Володимиру Путіну таки доведеться сісти за стіл переговорів.

Про це заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, повідомляє РБК-Україна з посиланням на агентство Nova.

"Наразі необхідно зробити все, щоб гарантувати незалежність України, тому що це дозволить Києву сісти за мирний стіл", - сказав він.

Міністр додав, що Італія працює на благо миру і готова відправити лише оборонну зброю.

"Ми не воюємо з Росією, ми нічого не маємо проти російського народу, і італійських танків в Україні не буде. Зеленському та Путіну врешті-решт доведеться сісти за стіл переговорів. Перед США, Китаєм, Туреччиною, Ватиканом і насамперед ООН стоїть велике завдання знайти рішення", - заявив Таяні.

Зазначимо, що на озброєнні Італії перебувають близько 1700 танків. Зокрема, німецькі Leopard-1, американські М60А1 та М47.

Нагадаємо, раніше уряд Німеччини ухвалив історичне рішення, офіційно оголосивши про передачу Україні своїх танків Leopard 2 і дозволивши іншим країнам їхній реекспорт.

Згодом уже низка країн приєдналася до коаліції допомоги танкам, за останніми підрахунками, Україна може отримати від союзників щонайменше 321 танк.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.