ua ru

Кулеба: Жоден сантиметр української землі не буде предметом поступок

Кулеба: Жоден сантиметр української землі не буде предметом поступок Фото: міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (Віталій Носач, РБК-Україна)

Заяви деяких західних політиків не змінюють позиції нашої влади. Україна не поступиться своїми територіями та виступає лише за повернення землі у міжнародно визнаних кордонах.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Будь-хто може говорити про будь-що будь-де, це їхнє право. Позиція президента, позиція України максимально чітка: міжнародно визнаний кордон України. І жоден квадратний сантиметр української землі не буде предметом дипломатичних або військових поступок", - заявив Кулеба.

Міністр також прокоментував матеріал The Washington Post, де стверджувалося, що в адміністрації Байдена є три моделі завершення війни в Україні.

"Ці моделі на переговорах президентів Байдена і Зеленського не обговорювались. Американська сторона не порушувала питання ні про які моделі", - сказав Кулеба.

Що відомо про "три моделі завершення війни", які опублікували у WP

Нагадаємо, нещодавно авторитетне американське видання The Washington Post опублікувало матеріал, в якому йдеться, що в адміністрації президента США Джо Бадена бачать три різні моделі того, як могла б завершитися війна в Україні шляхом переговорів, а саме:

  • виведення російських військ з усієї території України, включно з Кримом та Донбасом,
  • відведення окупаційних військ на лінію 2014 року,
  • виведення військ РФ з української території включно з Донбасом, але без Криму.

При цьому, як пише видання, президент України Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що не підтримає два останніх варіанти, оскільки вони передбачають втрату територій.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.