ua en ru

Дісталися й Москви. У РФ залякують людей через мобілізацію та вводять заборони

Дісталися й Москви. У РФ залякують людей через мобілізацію та вводять заборони Фото: у Росії продовжують готуватися до нової хвилі мобілізації (GettyImages)

У Росії продовжують готуватися до нової хвилі мобілізації. Дійшло вже до того, що військкомати відкрили "полювання" на жителів Москви. Крім цього вводиться заборона збиратися групами понад 20 людей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Головне управління розвідки України.

"Нова хвиля мобілізації в РФ характеризуватиметься підвищеною увагою до населення центральних регіонів. На підприємства столиці рф прибувають групи співробітників військкоматів для проведення агітаційних заходів серед працівників", - йдеться в повідомленні.

До того ж за даними розвідників, заходи супроводжують моральним тиском, залякуванням людей. Найбільший інтерес воєнкомів привертають чоловіки віком 40-55 років, які відслужили строкову службу в армії та мають певні військові спеціальності.

"У Москві формуються "добровільні" групи з 3-5 людей для патрулювання центральних вулиць, площ, місць поблизу станцій метро та великих торгових центрів", - констатують в ГУР.

Їхнє завдання, як уточнюють в розвідці, запобігати можливому скупченню людей задля недопущення можливих протестних акцій.

"Згідно отриманих інструкцій, "підозрілими" вважаються будь-які групи понад 20 осіб", - додали в відомстві.

Окрім цього:

  • посилюється агітаційна робота, спрямована на іноземних громадян (зокрема, мігрантів з колишніх республік СРСР): чоловікам призовного віку, які звертаються в органи влади для отримання громадянства РФ, пропонується підписати контракт на проходження військової служби. Після цього питання надання громадянства вирішується автоматично;
  • власників комерційних підприємств та приватних підприємців змушують робити «добровільні» пожертви на користь збройних сил РФ (подекуди розміри таких поборів сягають кількох мільйонів рублів).