ua en ru

Бессент про угоду стосовно "рідкісноземів": є неявна гарантія економічної безпеки

Бессент про угоду стосовно "рідкісноземів": є неявна гарантія економічної безпеки Фото: Скотт Бессент (Getty Images)

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода між США та Україною, яка передбачає співпрацю у сферах стратегічних мінералів, енергетики та державних підприємств, містить "неявну гарантію" економічної безпеки. Він вважає, що таким чином Україна може повернутись до миру.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Hill.

"Ця угода є частиною довгострокової переговорної стратегії президента Трампа щодо встановлення миру між Україною та Росією та… дозволяє українцям повернутися до мирного життя. Перша частина - це партнерство між Україною та США, яке охоплює стратегічні мінерали, енергетику та державні підприємства", - сказав Бессент.

Бессент також зазначив, що ця угода включає неявну гарантію того, що Сполучені Штати значно інвестують в економічне майбутнє. Він назвав це гарантією економічної безпеки.

На думку міністра, чим більше активів американські компанії матимуть в Україні, тим більший інтерес у США буде до стабільного розвитку української економіки, тим вищим буде прибуток для американських платників податків.