База НАТО біля кордонів України стане хабом для операцій США в Ірані
Ілюстративне фото: на румунській авіабазі можуть розмістити авіацію США (flickr by Combat Camera / Caméra de combat)
Вища рада національної оборони Румунії (CSAT) схвалила запит США про розміщення додаткових військових сил на одній з авіабаз. Це пов'язано з американо-ізраїльською операцією проти Ірану.
Про це заявив президент Румунії Нікушор Дан, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Romania Journal.
Повітряний хаб
Однією з тем засідання став запит Пентагону на використання авіабази "Міхай Когелничану" як логістичного вузла. США планують розмістити там:
- два літаки-заправники для дозаправки військової авіації в повітрі;
- системи супутникового зв'язку та моніторингу;
- від 100 до 300 американських військовослужбовців з охорони та обслуговування техніки.
Президент звернув увагу, що ці системи мають оборонний характер і самі не озброєні. Розміщення відбудеться в рамках партнерства Румунії та США, але тільки після схвалення парламентом.
"Я запевняю румунів, що приводів для занепокоєння немає. Їхня країна перебуває в безпеці", - наголосив президент за результатами засідання.
Економічні та гуманітарні питання
Влада Румунії також проаналізувала ризики, пов'язані з війною. Зокрема, йшлося про ціни на енергоносії. Чиновники обговорили сценарії реакції держави на зростання світових цін на нафту через конфлікт.
Також, як розповів Дан, із зони конфлікту на Близькому Сході до Румунії вже повернулося 5700 осіб.
Допомога від Литви
Нагадаємо, раніше стало відомо Литва розглядає можливість підтримки військової операції США проти Ірану
Президент Гітанас Науседа заявив, що країна готова надати американцям логістичну допомогу, підкресливши, що через велику географічну відстань про пряму участь у бойових діях не йдеться.
Водночас командувач армії Раймундас Вайкшнорас зазначив, що в рамках "гіпотетичного сценарію" Литва могла б надати свою територію для базування американських винищувачів і бомбардувальників.