ua en ru

Австралія направить Україні партію бронетранспортерів Bushmaster, - ABC

Австралія направить Україні партію бронетранспортерів Bushmaster, - ABC Фото: Австралія направить Україні партію бронетранспортерів Bushmaster (GettyImages)

Австралія направить Україні 30 бронетранспортерів Bushmaster, а також розмістить до 70 інструкторів у Британії для навчання українських військових.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на радіомовну корпорацію ABC.

Австралійські війська вирушать до Великобританії для навчання українських сил, допомагаючи зміцнити оборону східноєвропейської країни від жорстокого вторгнення РФ.

Як заявляв прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе, його країна беззастережно підтримує Україну обома партіями та засуджує президента РФ Володимира Путіна.

Контингент із 70 військовослужбовців Австралійських сил оборони приєднається до багатонаціональних навчань під керівництвом Британії одразу після Різдва, але не увійде до України. Це зобов'язання є частиною другого пакету підтримки, оголошеного урядом Австралії, який включає додаткові 30 захищених транспортних засобів Bushmaster.

"Наші солдати стануть частиною великої програми навчання у Сполученому Королівстві, щоб допомогти підготувати своїх українських товаришів до боротьби з необґрунтованою та незаконною агресією Росії", - заявив міністр оборони Річард Марлес.

У федеральному бюджеті цього тижня виділено понад 200 мільйонів доларів на додаткову допомогу Україні, зокрема 185,6 мільйона доларів на оборону з наявних ресурсів. Загальна фінансова підтримка Австралії перевищує 655 мільйонів доларів, включаючи 475 мільйонів доларів на військову допомогу країні, що роздирається війною. Додаткові 30 машин Bushmaster доведуть загальну кількість захищених транспортних засобів, відправлених до України, до 90 штук.

Крім Bushmasters, Австралія надала шість буксованих гаубиць M777 та боєприпаси, 28 бронетранспортерів M113, а також протитанкове та інше озброєння.