Аварія танкерів РФ у Чорному морі: мазут дістався берегів Одещини
Фото: Плями мазуту у Чорному морі (GettyImages)
Плями мазуту потрапили у Чорне море після аварії російських танкерів у Керченській протоці, вони досягли берегів Одеської області. Забруднення виявили поблизу рекреаційної зони "Катранка".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook доктора біологічних наук та начальника науково-дослідного відділу НПП "Тузлівські лимани" Івана Русєва.
Це стало наслідком аварії російських танкерів у Керченській протоці, які спричинили витік тисяч тонн мазуту в Чорне море.
Відео: Фото: з Facebook Івана Русєва
Іван Русєв наголосив на масштабності цієї трагедії. За його словами, витік нафтопродуктів призведе до серйозних змін у морських екосистемах. Мазут токсично впливає на всі живі організми, забруднює донні відкладення, руйнує прибережні зони та харчові ланцюги, що, своєю чергою, спричинить довготривалі наслідки для біорізноманіття Чорного моря.
Фото: з Facebook Івана Русєва
Науковець підкреслив, що ця екологічна катастрофа завдала ще одного серйозного удару по Чорному морю, яке вже зазнало значної шкоди через наслідки підриву греблі Каховської ГЕС.
Він акцентував, що витік мазуту через аварії російських танкерів не є випадковістю, а лише підтверджує систематичну безвідповідальність Росії у ставленні до природи.
Нагадаємо, що мазут дістався українських берегів Азовського моря. Супутникові знімки зафіксували нафтову пляму біля окупованого Бердянська.