Ассанж визнав провину за оприлюднення військової таємниці США
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж визнав себе винним у розповсюдженні військової таємниці США. Рішення ухвалене в контексті угоди з прокурорами Міністерства юстиції США, покликаної гарантувати його свободу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Associated Press (AP).
Звинувачення було подане у середу вранці в федеральному суді в Сайпані, столиці Північних Маріанських островів. Це американська співдружність у Тихому океані, що розташована неподалік від Австралії - батьківщини Ассанжа.
У приміщенні суду засновник WikiLeaks відповів на головні запитання окружного судді США Рамони Манглони, призначеної ще Бараком Обамою під час його президентської каденції.
Суддя задовольнила бажання підсудного уникнути в'їзду на територію континентальної частини Сполучених Штатів.
"З цим рішенням, схоже, ви зможете вийти із зали суду вільною людиною. Я сподіваюся, що мир буде відновлено", - зазначила суддя Манглона.
Угода вимагала від Ассанжа визнати провину за одним пунктом обвинувачення, але водночас дозволила йому повернутися до Австралії без ув'язнення в американській в'язниці.
Також умовою визнання провини є знищення наданої WikiLeaks секретної інформації.
Справа Джуліана Ассанжа
Джуліан Пол Ассанж - австралійський журналіст, інтернет-активіст. У 2006 році він заснував сайт Wikileaks, на якому почав публікувати секретні матеріали про участь США у війнах в Афганістані та Іраку.
Ассанж відправив до видань Al Jazeera, The Guardian, Der Spiegel і The New York Times близько 100 тисяч секретних документів про війну в Афганістані. Частина документів стосується розстрілу мирних жителів. Після публікації деяких документів вибухнув міжнародний скандал.
1 грудня 2010 року Інтерпол видав ордер на арешт журналіста, його оголосили у міжнародний розшук, а 7 грудня британська поліція заарештувала Ассанжа на території Британії.
19 червня 2012 року Ассанж попросив політичного притулку в Еквадорі. Він сім років перебував на території посольства країни у Лондоні до рішення влади про надання або ненадання притулку.
11 квітня 2019 року Еквадор видворив засновника Wikileaks з будівлі свого посольства. Президент Еквадору позбавив Ассанжа притулку, а посол Еквадору особисто впустив поліцейських до будинку.
Британська поліція заарештувала журналіста на місці. Його помістили до в'язниці та висунули обвинувачення за 18 пунктами звинувачення, що передбачало до 175 років ув'язнення.
9 грудня 2021 року Верховний суд Лондона дозволив екстрадицію Ассанжа до США.
Днями Ассанж погодився визнати себе винним у справі про витік секретної інформації. Він пішов на угоду з Міністерством юстиції США, яка дозволить йому уникнути ув’язнення на території країни.
24 червня 2024 року Високий суд Лондона звільнив журналіста під заставу. Ассанж сів на літак та залишив Велику Британію.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.