ua en ru

Ассанж погодився укласти угоду про визнання провини з адміністрацією Байдена: він уже на волі

Ассанж погодився укласти угоду про визнання провини з адміністрацією Байдена: він уже на волі Фото: Джуліан Ассанж (Facebook)

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж погодився визнати себе винним у справі про витік секретної інформації. Він пішов на угоду з Міністерством юстиції США, яка дозволить йому уникнути ув’язнення в Сполучених Штатах.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

Згідно з умовами нової угоди, прокурори Міністерства юстиції вимагатимуть 62-місячного ув'язнення, що дорівнює часу, який Ассанж відсидів у в'язниці суворого режиму в Лондоні, поки намагався уникнути екстрадиції до США. Укладання угоди зарахує цей час, дозволивши Ассанжу негайно повернутися до його рідної Австралії.

Угода про визнання провини має бути затверджена федеральним суддею.

Доповнено о 05:25. WikiLeaks у соцмережі X повідомила, що Ассанж вже на волі.

Згідно з повідомленням, він покинув в'язницю суворого режиму Белмарш вранці 24 червня. Високий суд Лондона звільнив його під заставу. Ассанж сів на літак і вилетів із Великобританії. Організація опублікувала відповідне відео.

У чому звинувачують

Ассанжу у 2019 році було висунуто 18 пунктів звинувачення за його ймовірну роль у порушенні, що передбачало до 175 років ув'язнення.

Влада США переслідувала Ассанжа за публікацію конфіденційних військових записів, наданих колишнім аналітиком армійської розвідки Челсі Меннінг у 2010 і 2011 роках.

Представники США стверджували, що Ассанж спонукав Меннінг отримати тисячі сторінок  невідфільтрованих дипломатичних телеграм США , які потенційно загрожували конфіденційним джерелам, звіти про діяльність, пов’язану з війною в Іраку, та інформацію про в’язнів Гуантанамо.

Президент Джо Байден в останні місяці натякав на можливу угоду, яку проштовхнули австралійські урядовці.

Представники ФБР і Міністерства юстиції виступали проти будь-якої угоди, яка не передбачає визнання провини Ассанжа, повідомили CNN поінформовані джерела.