ua en ru

"Її не буде в МастерШефі". Тетяна Савіцька про Мартиновську, заробітки та скандали блогерів

18:00 25.06.2026 Чт
10 хв
Засновниця премії United Bloggers Awards прочинила кулісу блогерського життя
"Її не буде в МастерШефі". Тетяна Савіцька про Мартиновську, заробітки та скандали блогерів Фото: Тетяна Савіцька (РБК-Україна)

Тетяна Савіцька  топова експертка з інфлюенс-маркетингу, засновниця Influence Company та премії United Bloggers Awards. Проте за глянцевою картинкою "українського Met Gala", мільйонними охопленнями та успішними кейсами ховаються кризи та особисті цінності, через які вона не переступить навіть заради найбільших бюджетів.

Про реальні заробітки блогерів, захмарні чеки за рекламу онлайн-казино, безповоротну втрату репутації Тані Пренткович і Олександра Волошина, а також про репутаційний крах Ольги Мартиновської – у відвертій розмові з Тетяною Савіцькою для РБК-Україна.

    Це скорочена версія розмови. Повне інтерв'ю дивіться на YouTube-каналі РБК-Україна LIFE.

    Українські блогери та репутація

    – Як взагалі люди стають блогерами чи інфлюенсерами?

    – Якщо в тебе є харизма, відчуття стилю правильно показувати себе через камеру і ти маєш, чим поділитися, люди починають за цим спостерігати. Відверто сказати, блогером не кожен може стати.

    Якщо людина не вміє правильно виражати свої емоції та думки, вона не захопить аудиторію. Можна зробити умовного блогера, але в якого не буде якісної аудиторії. Зараз побутує думка, що блогер – це людина з великою, але накрученою цифрою, а інфлюенсер – це людина, в якої якісна аудиторія, яка комунікує, коментує, відповідає, створює з ним діалог.

    – А на кого з українських інфлюенсерів ти підписана просто як споживач?

    – Я підписана на багатьох людей: і на медійних, і на зірок, і на блогерів, тому що я люблю спостерігати за класними особистостями, які несуть сенс в цей світ.

    Вони класно мотивують, вони класно показують своє життя в розрізі своєї буденності, а також у розвитку своєї творчості. Мені не подобаються просто танці, але я теж на це підписана, тому що я повинна бути в полі того, з чим я працюю. Я підписана на дуже багатьох людей, прям на дуже багатьох. І не тому, що мені цікаво. А тому, що мені це потрібно.

    Я повинна знати, що відбувається на ринку, я повинна бути в контексті того, що зараз є.

    – Чи вдається українським інфлюенсерам впливати на аудиторію за кордоном?

    – Усе залежить від того, де вони проживають. Якщо блогер під час війни поїхав за кордон, йому треба будувати й знаходити свій ринок там. Тому що ці блогери не так продаються на українському ринку, тому рекламодавці шукають тих, хто проживає в Україні.

    Але з ким я спілкуюся, ті, хто за кордоном, їм насправді складно. Вони мені відверто говорили, що не розуміють, куди їм рухатись.

    Люди, які в Україні та знають, що блогер за кордоном, автоматично чомусь перестають його любити. Вони розуміють, що блогер не проживає те, що проживають вони. Тому відписуються.

    Я їм кажу завжди: "Ви не можете сидіти на двох стільчиках". Ну, будьмо чесними. Якщо ви вже виїхали, живіть собі своє прекрасне спокійне життя.

    – Згадаймо про Таню Пренткович та Олександра Волошина, які виїхали. Причому з великим скандалом. Що на твою думку буде з ними?

    – Є така історія, як цифра. Цифра може бути в тебе роками, але реальної аудиторії там може бути 1% або й менше. Це називається залученістю аудиторії. Тобто в тебе може бути мільйон підписників, зробити це взагалі не проблема сьогодні, але реальних споглядачів може бути 100 людей в сторіс. Що тоді?

    Я не засуджую тих, хто хоче зберегти своє життя. Ви знаєте, що в мене загинув брат, і мені дуже шкода всіх людей, які гинуть.

    Коли людина готова вберегти своє життя, навіть якщо це незаконний шлях, але людина іде за інстинктом самозбереження, своїх дітей і свого життя. Якщо вона вважає, що це правильна історія, я не маю право засуджувати нікого.

    – Думаєш, чи є в них шанс на повернення репутації в Україні?

    – Коли репутація особистого бренду втрачається, повернути її майже неможливо. Якщо вона йшла через скандал, більшість людей стануть на сторону негативу, аніж на позитив.

    "Її не буде в МастерШефі". Тетяна Савіцька про Мартиновську, заробітки та скандали блогерів

    Фото: Тетяна Савіцька в інтерв'ю РБК-Україна про навички для того, щоб стати блогером (інфографіка РБК-Україна)

    Заробітки з реклами та російська мова в блозі

    – Скільки інфлюенсери можуть заробляти з реклами на місяць?

    – Все залежить від рівня особистого бренду самого блогера, кількість підписника і як давно він репутаційно на ринку. Якщо говорити про маленьких блогерів, то це може бути 10-30 000 гривень на місяць. Якщо це середній блогер, це десь 50-100 тисяч гривень. А вже великі інфлюенсери можуть заробляти тисячами доларів на місяць.

    Все залежить від медійної рівня людини на ринку. Якщо в нього гарна медійність, у нього буде прям дуже високий прайс.

    – Ще один великий сегмент реклами в українських блогерів азартні ігри. Як ти особисто ставишся до такої реклами в блозі?

    – Я дуже негативно ставлюся до реклами азартних ігор. Але якщо дивитися зі сторони блогера, вони рекламують, тому що вони на цьому заробляють. Їхній основний заробіток – це гроші на рекламі.

    Вони бачать цифру, яку готові їм заплатити, а це часто втричі більше за звичайний прайс. Наприклад, можеш заробити 3 000 доларів за три хвилини, то тільки дурний може від цього відмовитись або той, хто гарно стоїть на ногах.

    За декілька реклам можна заробити 20-30 тисяч доларів за раз. Вони бачать це з цієї сторони. І тільки потім вони думають, а що скажуть люди. Як то кажуть, коли проблема наступила, тоді ми її розв'язуємо.

    Але зараз коли всіх почали сильно штрафувати, блогери почали боятися, бо можуть і заблокувати блог, і в тебе взагалі джерела заробітку. Також звичайно можна втратити аудиторію, довіру аудиторії. А це найцінніший ресурс інфлюенсера, за рахунок якої вони живуть, заробляють, масштабуються.

    – Мені насправді дуже незрозуміло, коли на вже п'ятий рік повномасштабної війни, в нас досі є блогери чи інфлюенсери, які продовжують вести свої блоги російською мовою. Як ти думаєш, чому вони це роблять і чому з ними залишаються люди?

    – Це питання для мене дуже насправді болюче, бо я була дуже сильним противником російськомовних людей. Усе залежить від блогера, від його рівня, від його свідомості та те, що він транслює в маси.

    Умовно є блогери, які спілкуються російською мовою, але вони реально дуже багато допомагають. Я особисто з ними не один збір закривала. Вони спілкуються в житті російською мовою, деякі навіть ведуть свої блоги російською, але вони намагаються переналаштуватися.

    Я дякую тим, хто спілкується російською мовою, але в них немає російського контенту і російських пісень, як, наприклад, в Алхім. У них є постійне транслювання того, що відбувається в нашій країні. Я дякую їм за цей свідомий вибір.

    Якщо людина свідома, якщо людина допомагає, донатить, популяризує все, що з Україною, але при цьому є в неї 10% російської мови, можна, я думаю, на це заплющити очі.

    – Що у 2026 році сьогодні для тебе від блогерів це повний зашквар?

    – Реклама "офісів", реклама казино, не транслювання того, що відбувається в країні.

    "Її не буде в МастерШефі". Тетяна Савіцька про Мартиновську, заробітки та скандали блогерів

    Фото: Тетяна Савіцька в інтерв'ю РБК-Україна про заробітки блогерів з реклами онлайн-казино (інфографіка РБК-Україна)

    Що буде з Ольгою Мартиновською?

    – Останній гучний скандал, який трапився на момент запису цього інтерв'ю, це розмова Ольги Мартиновської та Маші Єфросиніної. Як ти вчинила б на їхньому місці, коли, наприклад, з твоїм клієнтом трапилась би така історія?

    – Як правило, просто не треба було це публікувати. Треба думати наперед. Скоріше за все це, можливо, було створено спеціально. Дівчата не думали про наслідки, бо жоден матеріал не публікується без погодження.

    Можливо, тут є якась прихована історія, про яку ми не знаємо. Я вам скажу чесно, для мене це не норма. Оля втратила свою репутацію на дуже довгий час. Коли ти втрачаєш особистий бренд на ринку, його відновити майже неможливо, відверто кажучи.

    Як на мене, можливо, Оля це сказала, не подумавши. Але як викрутитися? Я тобі скажу, що викрутитися майже неможливо. Я порекомендую не викручуватися з цієї ситуації. Перепросити. Вона це вже зробила, але вибачення не впливають на людей.

    – Ну, вона перепросила як? Просто пояснюючи, що вони не те мали на увазі. Чому не можна було просто прийняти свої помилки, визнати їх, показати свою еволюцію як людини.

    – Я згодна. Можна було б сказати про це, допомогти притулкам, віддати гонорари з реклами, створити абсолютно іншу сторону скандалу. Але я думаю, що її PR-служби трошечки зараз туплять, вони не знають, що робити. Думаю, що всі переживають через це.

    – Однозначно переживають. Тим паче, що на носі новий сезон "МастерШефу".

    – Її вже не буде там 100%, побачите. "МастерШеф" не зможе загубити свою репутацію через одну ведучу. Цю ведучу просто замінять, бо репутація шоу важливіша.

    Коли був скандал з Ектором, він основа проєкту. І в нього не була така жорстка історія, відверто кажучи. Можливо, це штучна історія, яку створили спеціально. А тут вона сама розповіла, ще й сміялась в цьому випадку, то, звичайно, це абсолютно інше ставлення до нього.

    "Її не буде в МастерШефі". Тетяна Савіцька про Мартиновську, заробітки та скандали блогерів

    Фото: Тетяна Савіцька в інтерв'ю РБК-Україна про долю Ольгу Мартиновської на телебаченні після гучного скандалу (інфографіка РБК-Україна)

    – І на фінал подивімося з тобою в майбутнє. Ми сьогодні бачимо, як у нас все дуже сильно трансформується. Як ти думаєш, яким буде український інфлюенсер через, наприклад, два-три роки? Що він буде постити, що буде хотіти від нього підписник?

    – Сьогодні зчитується нативність. Якщо цього не буде, якщо інфлюенсери будуть показувати штучну історію, вона перестане мати вагу на ринку. Треба просто бути собою, треба дійсно хотіти працювати над цим.

    Ви не можете просто показати, як сьогодні готували борщ, і отримати мільйон переглядів. Це неможливо. Треба йти в ногу з часом. Але не зраджувати своїм принципам, не кроїти себе заради лайків.

    Інфлюенсери повинні розуміти, що вони індивідуальні, вони є особистостями. Вони повинні просто вести своє життя. І за цим життям буде далі цікаво спостерігати.

    Або читайте нас там, де вам зручно!
    Більше по темі: