ua en ru

Молодіжна партія України


Метою Молодіжної Партії Украіни є подолання негативних тенденцій в житті української молоді. Забезпечення повноти реалізації прав та свобод, безперешкодного та ефективного залучення молоді в економічну, політичну, екологічну діяльність. Молодь має безпосередньо брати участь у формуванні та реалізації політики, реформ, програм, що стосуються суспільства й молоді зокрема. Тому МПУ буде вжито заходів, аби дати змогу молоді активно впливати на всі сфери життєдіяльності суспільства вже сьогодні. Також МПУ має за мету стати "кузнею кадрів" для країни, акумулювати та розвивати інтелект нації.

1. Держава та суспільство
МПУ виступає за подальшу розбудову демократичного суспільства. Громадяни повинні мати можливість впливати на прийняття та реалізацію рішень у державі.
Партія за формування збалансованої та ефективної системи трьох незалежних гілок влади.
МПУ виступає за проведення реальної судової реформи в інтересах верховенства права.
Влада повинна бути підпорядкована потребам суспільства і бути механізмом узгодження та реалізації громадських потреб та інтересів.
Партія обстоює підвищення статусу місцевого самоврядування та активного залучення до цих органів молодих спеціалістів.
МПУ виступає проти використання влади олігархічними кланами заради своїх вузькогрупових інтересів.
Нашою метою є:
- побудова професійної,моральної та патріотичної влади;
- розвиток активного та небайдужого суспільства, котре формуватиме владу та впливатиме на неї для відстоювання своїх інтересів;
- розвиток демократичної моделі відносин між владою та громадянами;
- подолання корупції в органах державної влади;

2.Економічна та соціальна політика
2.1. МПУ виступає за здобуття нашою державою гідного місця в міжнародному розподілі праці, капіталів, виробництва товарів і послуг, найповніше використання можливостей її природно-ресурсного потенціалу та переваг її геополітичного розташування як центру комунікаційних зв'зків між Заходом і Сходом, Північчю та Півднем.
2.2. Партія за руйнування злочинного зв'зку між владою та капіталом, за формування єдиних прозорих правил поведінки для всіх суб'єктів господарювання, досягнення прозорості руху всіх коштів державного й місцевих бюджетів.
2.3. Забезпечення повної свободи та активного сприяння з боку держави розвитку підприємницької ініціативи. Держава повинна не перешкоджати, а допомагати громадянам самостійно вирішувати проблему власного добробуту.

2.4. Розвиток в Україні не тільки важкої промисловості та сільського господарства, а й запровадження та державна підтримка виробництва високих технологій (інформаційних технологій, нанотехнологій).
2.5.Запровадження ефективної бюджетної та соціальної політики з метою подолання бідності та соціальної незахищеності та підвищення добробуту населення шляхом:
- створення ефективної системи цільової адресної державної допомоги та надавати її тим, хто справді цього потребує;
- введення диференційованого податку на майно, що дасть можливість знайти додаткові кошти, які відразу будуть скеровані на підтримку бідних прошарків населення;
- МПУ активно виступає за поступове збільшення заробітних плат та пенсій та наближення їх до європейського рівня;
- Партія виступає за прискорення офіційного легалізування економічної міграції шляхом укладання міжурядових угод між Україною та тими країнами, де працюють українські громадяни;
- створення дієвої системи захисту материнства та дитинства, забезпечення старості;
- підвищення соціального статусу працівника освіти, науки, культури та охорони здоров'я;
- реформування галузі охорони здоров'я, збереження гідного гарантованого державою мінімуму та переходу до сучасних механізмів медичного страхування;

3. Молодіжна політика
Ключовими завданнями в цій сфері мають стати:
- забезпечення молоді рівних можливостей отримання вищої освіти з урахуванням суспільних потреб, залучення до фінансування освіти приватного капіталу, місцевої влади та інших потенційних працедавців;
- створення фондів соціального захисту студентства;
- прийняття закону котрий би закріплював пільги студентам протягом всього року, а не 10 місяців;
- значне збільшення видатків з Державного та місцевих бюджетів на кредитування будівництва житла для молоді;
- сприяння започаткування молоддю власного бізнесу шляхом надання первинної інформаційно-технічної допомоги та здешевлення кредитів;
- підтримку створенню та діяльності молодіжних організацій як одного з найважливіших компонентів формування громадянського суспільства;
- створення умов для залучення молоді до розв'язання актуальних суспільних проблем на загальнодержавному та місцевому рівнях;
- забезпечення участі молоді у впровадженні намічених МПУ стратегічних пріоритетів державної політики;
- створення загальнонаціонального кадрового резерву молоді, як механізму залучення її до розв'язання найбільш складних та актуальних суспільних проблем;
- розширення співпраці молодіжних організацій з органами влади, місцевого самоврядування та міжнародними організаціями;
- сприяння розвитку і захисту інтелектуального потенціалу молоді;
- створення умов для оволодіння духовними і культурними цінностями українського народу та для безпосередньої участі молодих людей у їх відродженні і розвитку;
- сприяння розвитку екологічної культури молоді, охороні та відтворенні навколишнього природного середовища;
- формування у молоді національної гідності та патріотизму;
- охорона здоров'я молоді, формування у неї глибокої потреби в духовному та фізичному розвитку;
- пропаганда здорового способу життя серед молоді, вжиття інших заходів, які б забезпечували здоровий генофонд народу України;
- розробка та реалізація цільових комплексних молодіжних програм;

4. Екологічна політика
4.1. МПУ обстоює цілеспрямовану розбудову сучасної екологічної політики як невід'ємної складової національної політики та безпеки на засадах ідеї сталого розвитку, яка передбачає задоволення потреб сучасного покоління, не ставлячи під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти їхні потреби. Зміна світогляду, екологічна освіта, спрямована на духовно-моральне відродження суспільства, з врахуванням правових, науково-природничих, культурних та історичних чинників має стати наріжним каменем усієї діяльності, що пов'язана з природокористуванням.

5. Освіта, наука, культура
5.1. МПУ розглядає розглядає систему освіти і науки як одну з пріоритетних сфер державної політики. Партія пропонуватиме дієві механізми реалізації конституційного права громадян України на одержання освіти, обстоюватиме неухильне підвищення освіченості суспільства.

5.2. Партія підтримує систему шкільного та університетського самоврядування, розвиток учнівських, студентських та педагогічних товариств і асоціацій, діяльність навчальних закладів різних форм власності та різних форм навчання.

5.3. МПУ приділяє велику увагу інтеграції України у великі дослідницькі проекти, залучення молодих науковців до академічної науки.

5.4. Фінансування у розробку новітніх інформаційних технологій є пріоритетним. Партія обстоює створення дієвих механізмів залучення недержавних та не бюджетних коштів на новітні розробки.

5.5. Ми всебічно будемо сприяти піднесенню статусу працівників освіти, науки і культури.

6. Зовнішня політика
6.1. МПУ виступає за максимальне включення України до світових процесів розвитку та залучення світових ресурсів для розвитку національного господарства.
6.2. Необхідним є включення України у світові політичні процеси для утвердження європейських цінностей та зміцнення демократичних інституцій управління, запровадження світових стандартів соціально-культурного розвитку, включення України в світовий економічний процес.
6.3. МПУ прагне забезпечити українцям європейські стандарти життя та можливості розвитку.
6.4. МПУ вважає за необхідне сприяти розвитку співробітництва та подальше входження до Європейського союзу. Також партія виступає за тісну співпрацю із Російською федерацією як стратегічним партнером.

ПЕРСПЕКТИВИ ТА НАПРЯМКИ ПРАКТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ У СУЧАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ МОЛОДІЖНІЙ ПОЛІТИЦІ
Державна молодіжна політика в Україні є одним з пріоритетних напрямів діяльності держави і здійснюється в інтересах молодої людини, суспільства та держави у цілому з урахуванням можливостей економічного, соціального, історичного, культурного розвитку країни, а також уроків світового досвіду державної підтримки молоді.
Головними принципами та напрямками реалізації сучасної державної молодіжної політики в Україні повинні стати:
- Розвиток і удосконалення державної молодіжної політики, її правової бази, конкретної діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у даній сфері.
- Фінансування державної молодіжної політики в Україні у 2010 р. передбачити на рівні 3% від затверджених видатків Державного бюджету України.
- Державна молодіжна політика має охоплювати не лише питання освіти, праці та організації дозвілля молоді, а й питання демографії, зміцнення сім'ї, виховання нації.
- Негайно приділити особливу увагу ролі демографічних чинників в економіці. Коли рівень народжуваності в країні падає нижче рівня "заміщення", повернути цю тенденцію в зворотній бік практично неможливо. З часом, ця тенденція розповсюджується на тривалий спад в усіх напрямах розвитку держави, що набуває депресивних ознак.
- Розробка інноваційної державної молодіжної політики, в якій за мету узяте формування потужного (в соціальному та економічному прояві), впевненого в своїх силах, психологічно здорового, здатного до репродукції, до самостійного прийняття рішень молодого громадянина. Проблема соціалізації молоді потребує по-новому подивитись на питання взаємовідносин різних поколінь, на поглиблення кризи в традиційних інститутах соціалізації молоді та сім'ї.
- Запровадження з боку держави політики стосовно молоді у частині матеріальної підтримки цього репродуктивного та працездатного (економічно активного) прошарку населення. Чисельність і статево-віковий склад населення є основою визначення перспективних доходів і видатків держави, зокрема, таких важливих складових як: фінансування пенсій, соціальні виплати, функціонування освітніх та медичні закладів тощо. Доходні частини бюджету безпосередньо залежать від чисельності робочої сили, рівня її економічної активності, освіти і кваліфікації.
- Вдосконалення молодіжної політики через впровадження певних економічних інструментів. Зокрема, пропонується створення "ДЕРЖАВНОГО ФОНДУ МОЛОДІЖНОГО ІНВЕСТУВАННЯ", завданням якого має стати сприяння працевлаштуванню молоді, допомозі організації підприємницької діяльності тощо.
В основу діяльності ДМФІ пропонується покласти такі положення.
1. ДМФІ діє на госпрозрахункових засадах.
2. Функціонування ДМФІ має бути зафіксовано на законодавчому рівні, зокрема:
- закріплення за ДМФІ статусу юридичної особи;
- створення системи підпорядкування фонду;
- визначення системи фінансування;
- передбачення можливості утворення регіональних представництв;
- забезпечення впровадження систем пільг для підприємств та підприємців, які інвестуються ДМФІ, а саме:
а) податкових пільг;
б) спрощеної системи отримання земельних ділянок для ведіння господарської діяльності за програмою ДМФІ;
3. Селекція пріоритетних напрямків інвестування, перш за все таких:
- виробництво;
- впровадження інноваційних технологій;
- переробка сільськогосподарської продукції;
- впровадження технологій енергозбереження та альтернативних джерел отримання енергії;
- інші види діяльності.
4. Фонд бере на себе функцію контролю та оцінки діяльності об'єктів інвестування.
5. ДМФІ та його територіальні представництва в регіонах здійснюють юридичну підтримку суб'єктів господарювання, в діяльність яких через фонд були інвестовані державні фінансові ресурси.
6. Фонд здійснює освітню діяльність щодо підвищення рівня кваліфікації керівників підприємств та підприємців, залучених до виконання проектних робіт.
Створення ДФМІ дасть можливість не лише матеріально підтримати молодь, але і створити нові малі та середні виробничі підприємства і, як наслідок, робочі місця, що додаткового стимулюватиме розвиток економіки України. Одночасно вирішується найважливіше завдання - інвестицій в людський капітал. Функціонування запропонованого фонду, разом з іншими заходами з удосконалення механізмів реалізації молодіжної політики, за умов відповідного наукового обґрунтування, покликане забезпечити зайнятість молодого населення країни та підвищити його добробут. Така політика безпосередньо викличе покращення демографічної та економічної ситуації в Україні та забезпечить у подальшому її сталий розвиток.