ua en ru

Щоб даремно не витрачали гроші: Супрун розповіла про мінеральні добавки

Щоб даремно не витрачали гроші: Супрун розповіла про мінеральні добавки Уляна Супрун розповіла про мінеральны добавки (фото: РБК-Україна)

Супрун дала корисні поради про прийом мінеральних добавок

Уляна Супрун зазначила, що пити мінеральні добавки досить поширена практика. Щоб ви даремно не витрачали кошти і не нашкодили своєму здоров'ю – завжди необхідно консультуватися з лікарем перед тим, як пити будь-які добавки. Про це в. о. міністра охорони здоров'я написала на своїй сторінці у Facebook.

Супрун також підготувала інформацію про найбільш популярні мінерали.

Кальцій

Кальцій потрібен не тільки для здоров'я кісток. Він є сигнальною молекулою всередині клітини, кофактором багатьох ферментів. Рівень кальцію в крові має бути постійним. Ми повинні отримувати близько 1 г кальцію на добу.

Безпечні добавки кальцію? Краще пити цитрат кальцію, і пити його в декілька прийомів протягом дня дозами не більше 600 мг. Добавки кальцію взаємодіють з іншими ліками, у тому числі з антибіотиками, бисфосфатами і ліками проти гіпертензії. Крім цього, кальцій погіршує засвоєння добавок магнію, цинку і заліза.

Щоб даремно не витрачали гроші: Супрун розповіла про мінеральні добавки

Уляна Супрун розповіла про мінеральні добавки (фото: facebook.com/ulanasuprun)

Чи допоможуть добавки кальцію від ламких нігтів і волосся? Ні. Нестача кальцію в організмі проявляється як втрата кальцію, а в крові його рівень постійний, тому ні на волосся, ні на шкіру це не може вплинути.

Ви можете знайти кальцій в молочній сироватці, молоці й кисломолочних продуктах, але не вершках або сметані, сирі типу пармезан, моцарелла і сулугуні. Також кальцій є у білокачанній, кольоровій і пекінській капусті.

Магній

Магній є кофактором майже 80% ферментів в нашому тілі. Він потрібний для утворення нейромедіаторів, а його нестачу пов'язують з серцево-судинними хворобами, діабетом, остеопорозом, гіпертензією, і неврологічними порушеннями.

Денна потреба в магнії - 3,6 мг/кг. Більшість добавок пропонує велику дозу. Але справа в тому, що магній має обмеження у засвоєнні. Магній поглинається в кишечнику пасивним і активним перенесенням. Активне означає, що є білок, який як перевізник, тягне іон магнію з кишечника в кров.

Щоб даремно не витрачали гроші: Супрун розповіла про мінеральні добавки

Уляна Супрун розповіла про мінеральні добавки (фото: pixabay.com)

Якщо ви хочете приймати магній, то пийте його невеликими дозами і окремо від кальцію і цинку, і поєднуйте з білковою і жирною їжею, цукром і коренеплодами - вони сприяють поглинанню магнію. А висівки, гриби, шпинат, горіхи і високі дози інших мінералів будуть перешкоджати засвоєнню магнію з добавок.

Магній міститься в усіх зелених овочах, зелені та крупах. Приміром, еквівалент добавкам з магнієм - це перлова або кукурудзяна каша зі шпинатом або пореєм і жменя горіхів і гарбузового насіння.

Цинк

Цей мікроелемент необхідний для роботи імунної системи, регуляції активності генів, загоєння ран і роботи мозку.

Добавки цинку ефективні в лікуванні тривалої діареї у дітей та її попередження і рекомендовані при кишкових інфекціях. Достатнє споживання цинку може уповільнити пов'язані з віком хронічні хвороби, остеоартрит, остеопороз і дегенерацію сітківки ока.

Нестача цинку може проявлятися у випаданні волосся, дистрофії нігтів (сильному спотворенні), еректильній дисфункції, відставанні розвитку у дітей, частих застудах.

Щоб даремно не витрачали гроші: Супрун розповіла про мінеральні добавки

Уляна Супрун розповіла про мінеральні добавки (фото: pixabay.com)

Кількість цинку, необхідного нам, залежить від віку та ваги, і коливається від 5 до 12 мг/добу. Цинк не запасається в нашому тілі - зайве виводиться з сечею. Доза 40 мг вважається безпечною. Добову дозу цинку слід прийняти за 2-5 прийомів.

Хронічне передозування цинку може призвести до нудоти, судом, проносу, ослаблення імунітету, порушення рівня ліпопротеїнів крові та анемії - до всього, що цинк має покращувати.

Шкідливі передозування цинком? Чоловіки, які споживають понад 100 мг цинку в день, мають в 2,3 рази вище ризик раку простати, ніж інші. Вагітним і годуючим пити добавки цинку слід тільки після консультації лікаря.

Ви можете знайти цинк в м'ясі, морепродуктах, бобових, гарбузових і конопляного насіння, какао та горіхах. Цинк у бобових та горіхах має низьку біодоступність, тому їх краще замочувати перед приготуванням або вживанням.

Нагадаємо, що Супрун зруйнувала міф про замінники цукру. Вона також розповіла, як споживати менше вуглеводів.

Раніше повідомлялося про те, що Супрун розповіла, як краще вживати вітаміни і поживні речовини.