ua en ru

Покращують пам'ять? Супрун спростувала міфи про "чарівні" властивості ноотропів

Покращують пам'ять? Супрун спростувала міфи про "чарівні" властивості ноотропів Ілюстративне фото (singlecausesinglecure.org)

Супрун розвінчала неправдиві факти про ноотропи

Уляна Супрун розповіла, як ставиться до нейрометаболическим стимуляторів, а також розвіяла популярні міфи про даному препараті. Відповідний пост експерт опублікувала в соціальній мережі Instagram.

За словами в. о. міністра охорони здоров'я практично все ноотропи - це прості харчові добавки, тобто суміші вітамінів, ліпідів, антиоксидантів та рослинних речовин, які тим чи іншим чином пов'язані зі здоров'ям мозку.

Однак жодна з цих добавок не показала ефективності у поліпшенні когнітивних функцій. Ні для здорових людей, ні для людей з помірним когнітивним дефіцитом.

Покращують пам'ять? Супрун спростувала міфи про "чарівні" властивості ноотропів

Ілюстративне фото (singlecausesinglecure.org)

Такі кошти можуть бути ефективними лише для покращення когнітивних функцій і роботи пам'яті. Але є і негативна сторона: такі препарати мають ряд побічних ефектів. Серед них психози, суїцидальні думки, порушення ритму, кардіоміопатії, раптова серцева смерть, інфаркт міокарда, гепатотоксичність. А ще вони можуть викликати залежність.

"Серед інших "ноотропів", які часто застосовують, щоб мати більше енергії і сил - кофеїн. Але вживати кофеїн слід обережно, адже для деяких людей він може бути небезпечним, особливо у високих дозах", - додає експерт.

Також Супрун перерахувала перелік безпечних і дієвих способів, які допоможуть "прискоритися":

  • Повноцінний сон, оскільки саме в цей час з'являються нові нейронні зв'язки і зміцнюються нейронні мережі, що важливо для формування пам'яті.
  • Правильне харчування. Вчені радять обов'язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, рафіновані злаки і багато свіжих овочів.
  • Фізична активність. Вчені вказують, що обмеження калорій і заняття спортом "запускають" роботу мозку.

Раніше Супрун розповіла правду про людей, які страждають аутизмом.

Нагадаємо, що Супрун розповіла, як зберегти здоров'я і що потрібно для цього робити.

А також про те, коли українці зможуть проходити безкоштовні тести на рак.