ru ua

Українцю банкомат видав рідкісні цінні гривні: як виглядають унікальні купюри

Українцю банкомат видав рідкісні цінні гривні: як виглядають унікальні купюри Фото: банкомат видав унікальні гривневі купюри (РБК-Україна)

В Україні гривневі купюри з красивими номерами можна зустріти досить рідко, і такі банкноти є предметом "полювання" нумізматів, які готові викласти за унікальні гроші дуже великі суми.

Але зустріти "дзеркальні" банкноти - з такими ж номерами та серією - вдається ще рідше. За такі банкноти можна отримати десятки тисяч гривень.

Зокрема, на сайті оголошень OLX днями з'явилася пропозиція про продаж таких двох банкнот номіналом 1000 гривень - лот оцінюється в 39 тисяч.

Щасливий володар таких купюр зазначив, що "золоті" гроші дісталися йому абсолютно випадково - їх видав банкомат, коли чоловік знімав суму з рахунку.

Дві тисячні гривневі купюри випуску 2019 року є справжніми, хоч і набули свою унікальність через дуже рідкісний заводський брак.

Українцю банкомат видав рідкісні цінні гривні: як виглядають унікальні купюри

Унікальні купюри мають однакові номери і знаки (фото: olx.ua)

Як видно на опублікованому фото, обидві банкноти мають однаковий знак і номер "АА 3228108".

Українцю банкомат видав рідкісні цінні гривні: як виглядають унікальні купюри

"Дзеркальні" купюри оцінили в 40 тисяч гривень (фото: olx.ua)

"Були видані банкоматом ПриватБанку, і перевірені в їх касі та ще в 2-х банках (це не підробка, а рідкісний заводський брак). Відмінно підійдуть як колекціонеру нумізмату, так і на подарунок навіть міністру! Такий лот дуже складно зустріти у продажу", - описує Микола, власник унікальних банкнот, житель Запоріжжя.

Українцю банкомат видав рідкісні цінні гривні: як виглядають унікальні купюри

Унікальні купюри номіналом 1000 гривень (фото: olx.ua)

"Дорогі" номери на гривневих купюрах

Українці здебільшого абсолютно не звертають увагу на купюри, отримані в магазинах, в банкоматах, бухгалтеріях... І це даремно. Річ у тім, що на таких гривнях можуть бути рідкісні, незвичайні або красиві номери, що автоматично додає до номінальної цінності банкноти ще й бонусну - для антикварів, колекціонерів і нумізматів.

  • Так, найбільше цінуються банкноти з повністю однаковими сімома цифрами в номері, які дуже рідко зустрічаються в обігу (наприклад: АЕ 1111111 або ПЗ 8888888).
  • Якщо ж однакові не всі 7 цифр, то такі гривні можна теж вдало продати на аукціонах і сайтах оголошень - в кілька разів вище за номінальну вартість..
  • Красиві номери необов'язково повинні мати побільше однакових цифр поспіль - можуть бути й цінні купюри з порядковим номером, так звані радари (коли номер на банкноті читається однаково зліва направо і справа наліво), при цьому букви на номері можуть бути будь-якими.