ua en ru

Українцям розповіли, як не потрапити на гачок аферистів під час карантину

Українцям розповіли, як не потрапити на гачок аферистів під час карантину Експерти розповіли, як не стати жертвою шахраїв під час карантину (колаж РБК-Україна)

Під час карантину через коронавірус в Україні активізувалися шахраї

З появою коронавірусу в Україні і світі з'явився новий вид шахрайства - ліки від COVID-19. Інтернет рясніє подібними пропозиціями, та препаратів від коронавірусу, як і вакцини, ще немає. А хтось завдяки контрабанді розживається тестами на виявлення китайського вірусу та намагається продати за дуже високою ціною.

Більш вигадливі злочинці ходять по квартирах і називаються співробітниками санстанції або дезінфекторами. А все для того, щоб безперешкодно потрапити до оселі та пограбувати її.

Українці похилого віку в зоні ризику не тільки через коронавірус, але й через аферистів, які стукають у двері, кажуть, що волонтери, і пропонують купити ліки або сходити в магазин. Беруть гроші і зникають. Екс-слідчий Руслан Сушко закликає не вестися на такі пропозиції.

"Якби така програма існувала, то такі послуги надавали б, перш за все, державні органи, про це було б повідомлено. Завжди все піддавайте сумніву, тоді вас ніхто не обмане", - розповів Сушко в ефірі програми "Ранок з Україною" на телеканалі "Україна".

Отже, щоб не потрапити на гачок аферистів:

  • не варто впускати незнайомців у дім свій,
  • слід вимагати показати посвідчення,
  • треба зателефонувати в організацію, яку представляє людина, яка від вас щось вимагає або пропонує.

І головне - потрібно бути завжди обережними.

Раніше ми писали про те, що медики спростували популярний фейк про те, як передається коронавірус.