Лікар розповіла, як з точністю визначити ускладнення коронавірусу

Четвер 05 листопада 2020 19:30
Лікар розповіла, як з точністю визначити ускладнення коронавірусу
Коронавірус в Україні (колаж РБК-Україна)

Лікар розповіла, який спосіб діагностики ускладнень при коронавірусі найнадійніший

Коронавірус викликає важкі ускладнення в легенях у вигляді пневмонії, і лікарі розходяться в думці - що краще для діагностики - КТ (комп'ютерна томографія) або рентген.

На думку кандидата медичних наук, лікаря-пульмонолога Вікторія Сухан, більш точним методом для постановки діагнозу стане КТ. Про це пише expres.online.

"Традиційне рентгенологічне дослідження дає одне пласке зображення ураженого органу, а КТ забезпечує сегментарний зріз тканини і за секунду видає кілька сотень знімків. Коли мова йде про діагностику саме вірусної пневмонії, КТ є більш інформативною. Завдяки їй можна розпізнати навіть 1-2% вірусного пошкодження легенів. Тоді як рентген виявляє проблему, коли вона вже масштабніше", - говорить медик.

Призначають томографію на тому етапі, коли лікар підозрює порушення функції легень.

"Тоді навіть при негативному ПЛР-тест або його неготовності призначають комп'ютерну томографію. І якщо це обстеження показує вірусну пневмонію, тоді діагноз COVID-19 ставлять на підставі саме результатів КТ", - впевнена Сухан.

Медик додала також, що діагноз "матове скло", який часто звучить при обговоренні коронавірусу є насправді радіологічним терміном.

"Фахівці його вживають, коли рентгенологічна картина вказує на зміну вмісту альвеол. Якщо в нормі вони заповнені повітрям, і рентген-промені там не затримуються, проходячи крізь них, то при COVID-19 легенева тканина на рівні альвеол в зонах запалення може заповнюватися слизом або рідиною. Вона ущільнена, має вигляд затуманеної (матової) ділянки. До речі, навіть у людей з безсимптомним перебігом COVID-19 при КТ неодноразово спостерігалася картина "матового скла", - додала пульмонолог.

Причому комп'ютерна томографія ефективна і для визначення інших хвороб легенів. За допомогою КТ можна на ранній стадії виявити рак, туберкульоз легенів, патології легеневих судин, зміни в легенях внаслідок травм та інше.

Зазначимо, що лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський висловив іншу думку. Він вважає, що рентген більше підходить для діагностики пневмонії при коронавірусі.

Також лікарі розповіли про три ключові ознаки, як відрізнити коронавірус від звичайної застуди.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся