ua en ru

В Україні хочуть нагороджувати водіїв за скарги на порушників ПДР відсотком від штрафу

В Україні хочуть нагороджувати водіїв за скарги на порушників ПДР відсотком від штрафу Колаж РБК-Україна: в Україні придумали новий спосіб боротьби з порушниками ПДР

В Україні хочуть ввести практику заохочення громадян, які будуть повідомляти в поліцію про порушення водіями ПДР, передавати зафіксовані на відео випадки. За це передбачається нагорода у вигляді певного відсотка від суми штрафу.

Про це розповів заступник глави МВС Антон Геращенко в ефірі каналу "Україна 24".

За його словами, відповідний план реалізує міністерство разом з народними депутатами.

Наразі закінчується підготовка законопроекту, додав Геращенко.

Заступник міністра зазначив, що вже в деяких країнах (Узбекистан, Сербія) є можливість для кожного водія встановити у себе спеціальне програмне забезпечення.

"Телефон водія знаходиться біля лобового скла під час руху. Коли він бачить, що хтось брутально порушує правила дорожнього руху, він клікає на екран телефону, і відео відправляється в поліцію", - розповів він.

Після цього поліцейські фіксують, де сталося порушення ПДР, хто відправив відео, (верифікується через мобільний додаток "Дія"), потім за номером авто встановлюється водій, і йому відправляють штраф.

Геращенко уточнив, що водій, який повідомив про порушення на дорозі, зможе отримати 10% від суми штрафу - таке заохочення пропонується в законопроекті.

"Щоб це було стимулом для того, щоб кожен стежив за кожним", - пояснив заступник глави МВС.

За словами Геращенко, такі нововведення стануть додатковим стримуючим фактором для водіїв в плані дотримання культури їзди та правил водіння.

"Для чого це потрібно? Щоб у нас на дорогах не було, як торік, коли загинуло 3554 людини", - зазначив він.