ua ru

В Україні подорожчав популярний продукт: у січні ціни можуть піднятися ще

В Україні подорожчав популярний продукт: у січні ціни можуть піднятися ще В Україні з січня подорожчає популярний продукт (Фото: freepik.com)

В Україні з грудня почала підійматися ціна на курячі яйця. У більшості торгових точок десяток яєць продають вже по 30 гривень. Таке підвищення пов'язане з подорожчанням кормової сировини.

Як пише видання УНІАН з посиланням на Асоціацію тваринників України, на початку 2021 року ціна може залишитися на цьому ж рівні або навіть знову піти трохи вгору.

Фахівці відзначають, що причиною подорожчання стало підвищення цін на комбікорм, який фактично має левову частку в собівартості виробництва яєць. Крім того, деякі виробники почали побоюватися, що "не вистачить корму" і вирішили скоротити поголів'я птахів.

На кінець грудня 2020 року собівартість яєць у виробників коливається у межах 22 гривні за 10 штук, а для кінцевого споживача в торгових точках України – від 30 гривень за 10 штук.

"Після новорічних свят попит споживачів знизиться, а ось ціна на яйця, швидше за все, збільшиться у зв'язку з поступовим скороченням поголів'я птиці та продовженням зростання цін на ринку сировини", - пояснили в Асоціації.

За даними Держстату, виробництво яєць в Україні в період з січня по листопад 2020 року знизилося – на 2,2%.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що чекає Україну з січня 2021 року і як зміняться тарифи, пенсії та вартість транспорту.

А також писали про те, що українців попередили про те, що ціни на хліб знову почнуть рости.