ua en ru

Під Тернополем виявили поховання древніх людей: 3-4 тисячоліття до нашої ери

Під Тернополем виявили поховання древніх людей: 3-4 тисячоліття до нашої ери Під Тернополем виявили останки древніх людей (Колаж РБК-Україна)

У Тернопільській області команда археологів виявила людське поховання. Попереднє вивчення останків показує, що поховання може відноситися з IV-III тисячоліття до нашої ери.

Деталі розповіли на сторінці Борщівського обласного краєзнавчого музею в Facebook.

Незвичайне стародавнє поховання було виявлено в полі, недалеко від селища Озеряни.

При виконанні сільськогосподарських робіт техніка занурилася майже на 1 метр вглиб землі та натрапила на людські поховання.

На місце виїхала команда археологів під керівництвом Михайла Сохацького з Борщівського краєзнавчого музею. Територію взяли під охорону і поставили огорожу.

Далі на місце приїхала група фахівців їх Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини.

За попередніми оцінками дослідників, об'єкт поховання залишили після себе представники культури кульових амфор (IV-III тисячоліття до нашої ери).

Про це говорить кістковий матеріал, який поміщений в кам'яну скриню з червоного Пісочника.

"Однак більш точну дату поховання можна буде встановити тільки після завершення досліджень. Вони дозволять встановити вік і культурну приналежність цього поховання. Про їх результат ми повідомимо пізніше", - повідомили археологи.

Під Тернополем виявили поховання древніх людей: 3-4 тисячоліття до нашої ериПід Тернополем виявили поховання древніх людей: 3-4 тисячоліття до нашої ериПід Тернополем виявили поховання древніх людей: 3-4 тисячоліття до нашої ериПід Тернополем виявили поховання древніх людей: 3-4 тисячоліття до нашої ериФото: під Тернополем виявили стародавні людські поховання (facebook.com/bormuzey)