ua en ru

Супрун розповіла, як вижити при інфаркті: подробиці

Супрун розповіла, як вижити при інфаркті: подробиці Супрун розповіла про інфаркт і як від нього врятуватися (фото: Віталій Носач/РБК-Україна)

Супрун дала важливі поради про те, як себе вести при інсульті

Уляна Супрун заявила, що дуже важливо, щоб кожен українець міг розпізнати інфаркт і вчасно викликати швидку допомогу, оскільки зволікати при цій хворобі не можна. Про це в. о. міністра охорони здоров'я написала на своїй сторінці у Facebook.

За словами Супрун, інфаркт відбувається, коли постачання крові до серця в певній ділянці критично зменшується або припиняється. Головна причина хвороби - це звуження коронарних судин через атеросклероз або тромб.

Ділянка серця, не отримує кисень і починає поступово вмирати, викликаючи при цьому некроз. Саме з цієї причини вкрай важливо відновити кровообіг в серце.

Якщо ви відчуваєте постійний інтенсивний біль за грудною кліткою, який не проходить після прийому нітрогліцерину і триває більше 15 хвилин, то необхідно швидко викликати бригаду швидкої допомоги за телефоном 103.

Супрун розповіла, як вижити при інфаркті: подробиціСупрун розповіла, як вижити при інфаркті: подробиці

Супрун розповіла про інфаркт і як від нього врятуватися (фото: facebook.com/ulanasuprun)

Супрун зазначила, що заміну пошкодженої судини необхідно проводити в перші дві години контакту пацієнта з медичним персоналом, максимум 12 годин від початку симптомів. За цей час інфаркт не встигає завдати великої шкоди міокарда. Але якщо не відкрити сосуд, то 20% пацієнтів помирає, а половина з тих, що вижили отримують інвалідність.

У порівнянні з 2015 роком, кількість стентувань пацієнтів з гострим інфарктом міокарда зросла майже у два рази - в 2015 році проведено 5 300, в 2018 році - вже 10 774.

При цьому в Україні збільшується середня кількість стентувань на один мільйон населення, а в деяких областях перевищує аналогічний середній показник у європейських країнах.

Так, у Харківській області кількість маніпуляцій в 2018 році становить 453 на 1 млн населення, а в Київській області та Києві - 406. Для порівняння в країнах Європи в середньому здійснюють 373 маніпуляцій на 1 млн населення.

Нагадаємо, що Супрун нагадала українцям про повторні щеплення проти дифтерії та правця.

Раніше повідомлялося про те, що Супрун розповіла, ніж небезпечні вірусні захворювання.