ua en ru

Вартість "борщового набору" злетіла до небес. Експерти кажуть, далі буде ще гірше

Вартість "борщового набору" злетіла до небес. Експерти кажуть, далі буде ще гірше Стало відомо, скільки коштує "борщовий набір" (Колаж РБК-Україна) )

Ціна на "борщовий набір" в Україні за рік виросла більш ніж на 60%. При цьому, вартість традиційних для української страви продуктів з початком повномасштабної війни збільшилась аж на 22%.

Скільки коштує "борщовий набір" сьогодні та чого чекати українцям далі - читайте в матеріалі Styler.

Як змінилася ціна "борщового набору"

За словами фахівців Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", за рік традиційні продукти для борщу зросли в ціні на 60,2% - з 69,76 до 111,78 гривні.

Найбільше зросла вартість свинини. Якщо раніше її легко можна було придбати за 120 грн/кг, то сьогодні за це м'ясо в більшості магазинів і на ринках доводиться викласти близько 150 грн/кг. Це, до слова, найдорожчий компонент у страві. Якщо ж ви хочете ласувати пісним борщем, то його зварити можна буде за 53 гривні.

Варто зауважити, що на початку вересня стрімко зросли ціни майже на всі овочі "борщового набору". Виняток - лише картопля, вартість якої в порівнянні з минулим роком лишилася незмінною.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин каже, наприклад, що капуста сьогодні коштує близько 17,30 грн/кг (це у 2,8 раза більше ціни на початку вересня минулого року), цибуля зросла у ціні в 3,9 раза, морква - у 2,6 раза, буряк - майже удвічі.

Велику роль у здорожчанні овочів зіграли, звісно ж, російські окупанти. Вторгнення рф на нашу землю перебило логістичні ланцюги та відрізало частину виробників та постачальників продуктів від споживачів. Додайте сюди ще девальвацію і стрімке збільшення цін на бензин та дизель…

Що буде далі з цінами "продуктового набору"

Експерти кажуть, що далі буде тільки гірше, не дивлячись на те, що в серпні вартість овочів дещо знизилась порівняно з липнем, чому сприяв розпал сезону збирання врожаю.

Бо, прогнозують аналітики, у жовтні все зміниться.

"Восени витрати на зберігання овочів зростатимуть, очікується збільшення витрат виробників на енергоносії, транспортну логістику, комунальні послуги, електроенергію та інше", - сказала наукова співробітниця відділу ціноутворення та агроринку "Інституту аграрної економіки" Світлана Черемісіна в коментарі УНІАН.

Вона додає, що після жовтня українцям слід очікувати збільшення ціни на всі овочеві групи продуктів на близько 15-20%.

Крім того, експерти прогнозують, що ще цього року в країні буде спостерігатися обмежена пропозиція деяких видів овочів, зокрема цибулі та капусти.

Вартість "борщового набору" злетіла до небес. Експерти кажуть, далі буде ще гірше

Фото: Аналітики прогнозують здорожчання "борщового набору"

Що таке "борщовий набір"

Хоча рецептів українського борщу, який нещодавно опинився під захистом ЮНЕСКО, існує безліч, та ця страва все ж у будь-яких варіаціях містить традиційні складові. Саме вони об'єднуються в так званий "борщовий набір".

Наприклад, найпростіший, так би мовити, бюджетний варіант "борщового набору" обов'язково включає в себе:

  • капусту
  • буряк
  • картоплю
  • моркву
  • цибулю
  • томатну пасту
  • олію
  • зелень і квасолю
  • свинячі реберця з м'ясом (або інше м'ясо, переважно - свинина)

Також до "борщового набору" інколи додають сметану і хліб.