ru ua

Стало відомо, коли в Україні почнеться опалювальний сезон

Стало відомо, коли в Україні почнеться опалювальний сезон Фото: коли в Україні почнеться опалювальний сезон (Віталій Носач, РБК-Україна)

Опалювальний сезон в Україні зазвичай починається в першій половині жовтня. Включення батарей багато в чому залежить від погоди на вулиці. Існують суворі норми, при яких починають включати опалення в будинках українців.

Як стверджують фахівці, рішення про початок і закінчення опалювального сезону приймає міська влада при дотриманні деяких умов. Що чекає українців у 2021 році - читайте нижче.

Коли включають опалення

Зокрема, якщо середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль не перевищує + 8 градусів, то в регіоні починається опалювальний сезон.

А навесні ця норма діє з точністю до навпаки. Якщо встановлюється середньодобова температура повітря вище + 8 градусів - то це стає причиною для закінчення опалювального сезону.

Такі норми вказані в пункті 5 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води" від 21 липня 2005 року.

Що чекає українців у 2021 році

В Міністерстві розвитку громад і територій України повідомляють, що стан підготовки регіонів до опалювального сезону становить близько 80%. Мається на увазі стан будівель, об'єктів водопостачання та водопровідно-каналізаційного господарства.

"Динаміка відповідає рекомендованим показникам і графікам підготовки. У Мінрегіоні постійно проводиться моніторинг готовності, і здійснюються візити безпосередньо в регіони. Своєчасний старт опалювального сезону - одне з найважливіших завдань, які є зараз у держави", - повідомив Міністр Олексій Чернишов.

Він зазначив, що тарифи для населення зараз підвищуватися не повинні. Однак повноваження щодо встановлення тарифів на тепло в новому опалювальному сезоні надані органам місцевого самоврядування.