ua ru

Рожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фото

Рожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фото Над Україною пролетіла зграя рожевих фламінго (Колаж РБК-Україна)

Над територією Дунайського біосферного заповідника помітили більше сотні особин рожевих фламінго. Зараз вони зупинилися в румунській дельті Дунаю на мілководних озерах.

Як виглядають ці птахи, розповіли на сторінці Національної академії наук України в Facebook.

Як відзначають вчені, зустріти рожевих фламінго можна не тільки в тропічних країнах. У травні та червні ці птахи мігрують через Україну. Нещодавно велика зграя зі ста особин зупинилася в дельті Дунаю. Спочатку ці птахи пролетіли через територію Дунайського біосферного заповідника в Україні й зупинилися на території Румунії.

Де помітили фламінго

Перших птахів помітили 21 травня в районі Старостамбульського. Близько 60 птахів пролетіли в бік острова Єрмаков. Однак через пару днів про фламінго повідомили румунські колеги. Вони повідомили, що птахи зупинилися на острові Тузла. Також стало відомо, що деякі пари фламінго почали будувати в мулі гнізда.

До 31 Травня кількість фламінго зросла до 113 особин, і фахівці вважають, що дві зграї об'єдналися між собою. Гніздування швидше за все буде невдалим, оскільки в цій області багато хижаків.

"Останнім часом зустрічі з фламінго стали частіше на території нашої країни, чисельність їх становить від однієї до 25 особин. Минулого року п'ять фламінго довгий час трималося на лимані Тилігул. Кілька птахів помітили на причорноморських лиманах в зимовий час", - йдеться в повідомленні.

Рожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фотоРожеві фламінго пролетіли над Дунайським заповідником: неймовірної краси фото

Фото: facebook.com/max.yakovlev.524

Цікаво знати

  • Фламінго населяють великі озера з солоною водою, морські лагуни та лимани. Харчується на мілководді з імлистим дном, проціджуючи воду дзьобом.
  • Живляться фламінго дрібними ракоподібними, молюсками, личинками мух, а також деякими видами одноклітинних водоростей і насінням деяких рослин.
  • Саме наявність в харчуванні ракоподібних і червоних водоростей забезпечує рожеве забарвлення птахів.