Прогинатися не потрібно: Супрун розвіяла міфи про гнучкість здорової людини

Прогинатися не потрібно: Супрун розвіяла міфи про гнучкість здорової людини
Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Для того, щоб тіло було пружним необхідно більше рухатися

Уляна Супрун розповіла, що потрібно робити, щоб зберегти міцні зв'язки і сухожилля, а також тримати тіло в тонусі. Про це в.о міністра охорони здоров'я написала на своїй Facebook - сторінці. За словами експерта, масажі - це приємно, але не зовсім ефективно. Для того, щоб тримати тіло в порядку і тонусі необхідно більше рухатися.

В сухожиллях міститься колаген і протеоглікани, їх виділяють клітини, фібробласти. Без колагену сухожилля слабшають і втрачають еластичність. Щоб фібробласти "зрозуміли", що треба утворювати колаген і ділитися на м'язи і сухожилля повинна діяти сила. Розтягнення також змушує клітини-попередники диференціюватися - утворювати клітини різних типів. Це критично в разі відновлення сухожилля. Тобто без навантаження на сухожилля воно слабшає і зношується. Навантаження на м'язи і суглоби також зменшує запалення.

Стан сухожиль і гнучкість пов'язані з рівнем статевих гормонів. Так, високі рівні естрогену у жінок (до менопаузи) зумовлюють високу еластичність сухожиль за рахунок інтенсивного утворення колагену. Те ж саме відбувається і під шкірою. У жінок в менопаузі сухожилля втрачають еластичність, і тому важливо їх підтримувати і стимулювати вправами.

Прогинатися не потрібно: Супрун розвіяла міфи про гнучкість здорової людини

Ілюстрація до посту (facebook.com/ulanasuprun)

Вправи, спрямовані на розтягування м'язів і сухожиль, входять в протокол лікування хронічного болю в шиї, що супроводжується малою рухливістю або головним болем. Розтягувати сухожилля і працювати над рухливістю суглобів потрібно в разі ревматоїдного артриту. При хворобливості необхідно застосування знеболюючих, але це у випадку ревматоїдного артриту.

Клінічні дослідження показали ефективність не менше 15 хвилин розтяжки для запобігання болю в м'язах і суглобах.

При болю у м'язах та суглобах рекомендрвана розтяжка, в 70% випадків це дає гарні результати. Дискомфорт значно зменшується.

Прогинатися не потрібно: Супрун розвіяла міфи про гнучкість здорової людиниІлюстративне фото (JustSport.info)

Плюси стретчингу (розтяжки):

  • Вправи, спрямовані на розтягування, ефективні як додатковий засіб при остеоартриті, разом з силовими навантаженнями.
  • Стретчинг розслабляє м'язи, які у нас зазвичай стискаються від холоду, неправильної постави або стресу - розтягнута спина болить менше.
  • Стретчинг зменшують на час максимальну силу, яку може розвинути м'яз, зате покращують швидкість руху.
  • Вправи на розтягування допомагають краще тренуватися м'язи менше хворіють, легше працюють, а ризики травмуватися менше, хоча в останньому випадку - не завжди.
  • Розтягнення підколінних сухожиль вважають важливим елементом у підготовці військових.

Як правильно розтягуватися:

  • Спочатку розігрійте в статиці або русі, або майже в розслабленому стані різні групи м'язів: трицепс руки, м'язи ніг, внутрішню поверхню стегон, спину, шию.
  • При статичних вправах вага розтягує м'язи краще посмикування і напруги.Тягнутися слід м'яко і в одному напрямку, повинен бути певний дискомфорт, але не досягайте больового порогу.
  • Для розтягування сухожиль і м'язів і збереження цього ефекту, потрібно розтягувати їх протягом п'яти хвилин. Тому займайтеся розтяжкою 40-60 хвилин.
  • Якщо ви в офісі, то час від часу нахиляйте шию в різні боки, замирайте. Ви можете натиснути на голову вагою руки і нахилити її. Вигинайте спину вперед і назад. Зберіть руки в замок за спиною - одна вгорі, друга під лопаткою. Зробіть долонями свічку, але за спиною. Нахиліться і торкніться чолом колін. Підніміть руки і нахиляйте тулуб вправо - вліво. Ви повинні відувати роботу м'язів

Ідеально займатися розтяжкою у парі, зазначила Супрун.

Читайте також, як Уляна Супрун розповіла, якими корисними властивостями володіє шоколад, як його правильно вживати і вибирати, а також повідомила про походження популярної всіма українцями солодощі.

Як раніше ми писали, Уляна Супрун розповіла про серйозну небезпеку вісцерального жиру, який накопичується навколо внутрішніх органів людини.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся