Як правильно скласти резюме в 2022 році: докладна інструкція
Складання резюме при пошуках роботи - дуже важливий елемент успіху. Саме по ньому вас буде оцінювати роботодавець в першу чергу. Правильно складене резюме - це фактично 50% успіху в пошуках роботи.
Як же правильно скласти резюме і які дані туди потрібно внести обов'язково - читайте в матеріалі нижче.
Як радять фахівці Work.ua, для складання хорошого резюме, вам потрібно зосередитися на головних фактах професійної біографії. Ваша професійна візитка повинна складатися з:
- Посада
- Контактні дані
- Досвід роботи
- Освіта
- Професійні навики
- Рекомендація
- Додаткова інформація
Як правильно вказати всі ці дані
1. Вкажіть посаду, яку Ви шукаєте. Вона повинна бути максимально простою - бухгалтер, перекладач з англійської мови, контент-менеджер, редактор.
2. Додайте контактні дані. Ваше ім'я, прізвище, номер телефону для зв'язку. Домашню адресу вказувати не потрібно, хіба що місто - де ви живете або куди хочете переїхати. А ось електронну скриньку - обов'язково вкажіть.
3. Фото прикріплювати не обов'язково, але можна. Часом це може зіграти вам в плюс. І ваш зовнішній вигляд може багато розповісти майбутньому роботодавцю.
4. Опишіть досвід роботи, і нехай цей опис буде повним. Починайте з першого місця роботи, закінчуйте - останнім. Пропустити частину описів можна, якщо ви якийсь час працювали зовсім на іншій посаді й зараз претендуєте на роботу в іншій сфері.
5. Розпишіть, що входило у ваші обов'язки і яких успіхів, і підвищень ви домоглися. Необов'язково писати складними реченнями, можна своїми словами. Додайте ваші новаторські ідеї та досягнення.
6. Додайте інформацію про вашу освіту - спочатку вищу, потім середню спеціальну. Не забудьте додати інформацію про курси, семінари та тренінги.
7. Вкажіть професійні навички. Тут вам потрібно описати все, що ви вмієте робити й чого навчилися на попередніх місцях роботи. Для підтвердження свого рівня знання комп'ютера, пройдіть спеціальний тест на порталі "Дія" і додайте його результати до резюме.
8. Вкажіть знання мов - всі, якими ви володієте. Можна додати позначки - вільно, вище середнього, зі словником, побіжно кажу.
9. Додайте рекомендації - це контактні дані тих, хто може вас рекомендувати як фахівця. Таких контактів може бути кілька, в тому числі й ваші колишні начальники.
10. Додайте додаткову інформацію. Це про вас особисто - стресостійкість, комунікабельність, акуратність писати можна, але краще розкажіть про себе більш "живою мовою".
Важливо!
Після написання резюме перевірте його на граматичні та лексичні помилки, дайте почитати рідним або друзям.
В описі нинішнього місця роботи пишіть - працюю, проєктую, керую. В описі попередніх - в минулому часі.
Бажано дотримуватися у всьому тексті один і той же стиль. Формат повинен бути зручним для читання. Для друкованої версії беріть хороший папір.
Резюме повинно зайняти не більше 1-2 сторінок тексту. І всю інформацію в резюме ви при необхідності повинні підтвердити.
До речі, раніше ми розповідали про те, на яких вакансіях можна заробляти вдома до 80 тисяч.
А також писали про те, яку зарплату і роботу зараз пропонують українцям у Польщі.