ua en ru

Петиція проти педофілів підписана: що тепер буде із "Законом Дарини Лук'яненко"

Петиція проти педофілів підписана: що тепер буде із "Законом Дарини Лук'яненко" Фото: колаж РБК-Україна

Після вбивства 11-річної дівчинки петиції неофіційно присвоїли ім'я загиблої

Вбивство Дарини Лук'яненко під Одесою викликало в суспільстві величезний резонанс, і після звірячого злочину українці масово підписували петицію проти педофілів, яку вже навіть називають на честь загиблої 11-річної дівчинки. 22 червня вранці документ зібрав необхідну кількість підтримки і навіть перевищив позначку у 25 тисяч.

Петиція проти педофілів "Захист дітей від сексуального насильства" з'явилася на сайті е-петицій Верховної Ради 27 травня. До того часу, як тіло Даші було виявлено, вона зібрала лише 2 тисячі підписів. Після жахливої знахідки кількість голосів стало стрімко рости, і за сьогоднішній ранок ініціативу підтримали ще понад 2 тисячі громадян, у підсумку документ на момент написання матеріалу зібрав 25 906 підписів.

У петиції йдеться про необхідність посилити покарання для злочинців, які вчинили сексуальне насильство. Зокрема, мова йде про хімічну кастрацію, а також про запровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини. Про це йдеться в законопроекті №6607, до якого запропоновано деякі новації.

Фото: скрін петиції (itd.rada.gov.ua)

Автором петиції є Анна Маляр, а серед співавторів документа - заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін. У своєму відеозверненні юрист-криміналіст зазначила, що при написанні ініціативи зіткнулася із жорсткою критикою захисників прав педофілів і ґвалтівників, тому була потрібна додаткова робота щодо законопроекту.

Відео: facebook.com/Vyacheslav.Abroskin

"На слова правозахисників, які стоять на варті прав засуджених за статеві злочини, відповім словами міністра юстиції Польщі Збігнева Зьобро:

"Право на охорону наших дітей ми ставимо вище анонімності злочинців. Закон повинен захищати дитину, а не педофіла. Держава несе відповідальність за захист дитини, а не педофіла. Злочинець, який ображає дітей, повинен мати справу з серйозними наслідками. Не тільки багаторічним вироком, а й втратою анонімності", - написав Аброськін у своєму Facebook.

Зазначимо, що згідно із законом, після набору необхідної кількості підписів (25 тисяч) петиція повинна бути розглянута Верховною Радою України, а на сайті опублікують відповідь. Можна припустити, що враховуючи широку увагу громадськості до цього питання після жахливого злочину в Іванівці під Одесою, "Закон Дарини Лук'яненко" буде схвалено.

Так, сьогодні в парламенті нардепи вже запропонували провести 27 червня позачергове засідання для розгляду законопроектів про відкритий реєстр педофілів і про їх хімічну кастрацію.

Петиція проти педофілів підписана: що тепер буде із "Законом Дарини Лук'яненко"

Дарина Лук'яненко (фото: facebook.com)

Як повідомлялося раніше, 21 червня підозрюваному у вбивстві Дарини Лук'яненко Миколі Тарасову обрали запобіжний захід - 60 діб без права внесення застави. Збоченець повністю визнав свою провину і сказав, що знищував сліди без сторонньої допомоги. Йому загрожує довічне ув'язнення.

Також ми писали про те, що сім'ї Миколи Тарасова погрожують розправою односельці. Їх будинок знаходиться під посиленою охороною, тому що іванівці хочуть його спалити.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що батько підозрюваного у вбивстві 11-річної Дарини був судимий за зґвалтування.Саме тому сім'я 15 років тому змушена була покинути місце проживання і переїхати в Іванівку.