Перехід на зимовий час в Україні: коли і куди перевести годинники
Українцям розповіли, коли і куди потрібно переводити годинник і як адаптуватися до таких змін
В Україні у 2020 році традиційно переведуть годинники на зимовий час. Стрілки потрібно направити на годину назад в останній тиждень жовтня - 25 числа. Зробити це потрібно в ніч з суботи на неділю о 4:00.
Що потрібно знати про переведення годинників, і як це може відбитися на нашому здоров'ї - читайте в матеріалі Styler.
Зазначимо, що на цю дату заплановані місцеві вибори, тому треба особливо уважно стежити за ходом часу. Правда, сучасні гаджети роблять це автоматично, а от стрілки настінних і наручних годинників треба буде покрутити. І краще зробити це заздалегідь - перед відходом до сну.
Крім того, варто подбати про те, щоб не переплутати час поїздок у неділю, 25 жовтня. У квитках, на табло вокзалів і аеропортів час буде зазначено вже по-новому.
Навіщо переводять час і чому це погано для здоров'я
Спочатку перехід годинників на літній і зимовий час був введений, щоб заощадити електроенергію. Але в наш час економія виходить порівняно невеликою - всього 1-3%. Багато країн вже відмовилися від такої практики.
Адже такий збій у часі може призводити до погіршення загального самопочуття, настрою, безсоння, надмірної втоми і стомлюваності. В кінцевому підсумку наступають депресивні стани.
Медики стверджують, що переведення годинників негативно позначається на організмі: у людей порушується сон, вони важко адаптуються і відчувають два рази на рік стрес. Від цього починають загострюватися хронічні захворювання і суттєво падає працездатність.
Як адаптуватися до переходу часу
Щоб мінімізувати стрес від переведення стрілок годинника, лікарі рекомендують починати підготовку за кілька тижнів - висипатися, добре харчуватися, гуляти на свіжому повітрі і зрушувати відхід до сну і підйом на 15 хвилин кожен день.
Крім того, варто відмовитися від важкої їжі, алкоголю, бадьорливих напоїв та куріння. Важливо в цей час мінімізувати стрес для організму.
Раніше ми писали, як позбавитися від гострої реакції на перепади погоди, і що робити при метеозалежності.
Раніше ми писали, що у вересні Землю накриє найбільш потужна і тривала магнітна буря.