Під Одесою зловили рідкісну "червонокнижну" рибу-гермафродита

Четвер 19 листопада 2020 08:51
Під Одесою зловили рідкісну "червонокнижну" рибу-гермафродита
Під Одесою зловили рідкісну рибу (колаж РБК-Україна)

Вчені з Одеської області похвалилися уловом

В Одеській області вчені розповіли про дивовижну знахідку в морі. Їм вдалося виявити в сітях дуже рідкісну рибу. Це кам'яний окунь, якого ще називають майстром підводного маскування. Його знайшли, коли оглядали мережі для бичків в Одеській затоці.

Як повідомляє прес-служба Держрибагентства України, кам'яний окунь - хижа риба, що веде відокремлений спосіб життя.

"Кам'яний окунь - один з кращих мисливців Чорного моря, майстер підводного маскування. Колір тіла окуня повністю співпадає з кольором кам'яних водоростей. Риба веде відокремлений спосіб життя, вибираючи при цьому підводні місця з густими заростями. В таких умовах полювання на ракоподібних і риб проходить більш успішно", - зазначають вчені про рибу.

Під Одесою зловили рідкісну "червонокнижну" рибу-гермафродитаПід Одесою зловили рідкісну "червонокнижну" рибу-гермафродитаКам'яний окунь (фото: facebook.com/dargua)

Тіло окуня, вага якого приблизно 250 грамів, вкрите дрібною лускою, а через великий рот нижня щелепа завжди випирає вперед. Ця рідкісна риба - гермафродит, бо в статевих залозах розвиваються як чоловічі, так і жіночі клітини. Ікра і молоки, своєю чергою, у однієї особини можуть дозрівати в різний час, а сама риба виконує функції самця і самки.

Фахівці нагадали, що кам'яний окунь занесений в Червону книгу через маленьку популяцію і подібні улови дозволяють вченим глибше оцінити стан чорноморської іхтіофауни.

Як ми раніше писали, в Чорнобилі показали на яскравих фото заблукалого морського птаха-водолаза.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся